Problem ze stworzeniem wykresu w Excelu

Witam, mam problem ze stworzeniem wykresu w programie Excel. Mam trzy kolumny: miesiąc, rok i zmiana operatora. Chodzi o to, że chce stworzyć wykres w którym na dole( w wierszach) będzie podział na rok i miesiąc, coś w tym stylu(tylko zamiast od 0 do 23 chcę od 1 do 12):

Po lewej stronie wykresu(kolumna) będzie zliczana łączna ilość występowania miesiąca np. mam w 2015 roku 18 razy występowania miesiąca 10 (października) więc słupek bedzie na wysokość 18.Chciałbym żeby ten słupek był podzielony na kolory wystepowania zmian A,B,C i D czyli np. w październiku 2015r mam występowanie 3 razy zmiany A, 0 razy B, 9 razy zmiany C i 6 razy zmiany D. Chciałbym żeby to było na jednym słupku wszystko i tak dla każdego miesiąca osobno. Obojętnie czy to będzie zwykły wykres czy wykres przestawny. Próbowałem już chyba wszystkiego i nie wiem co źle robię. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Plik w załączniku. 

na forum.xlsx

Hej,

Myślę, że po prostu zapomniałeś o dodatkowej kolumnie. Oczywiście można ją pominąć tworząc wykres przestawny. :slight_smile: Mam nadzieję, że o to chodziło. :smiley:

 na forum.xlsx

Pozdrawiam,

Dziękuję bardzo, o to mi chodziło :slight_smile:

A mam jeszcze takie pytanie, czy da radę zrobić do jednej tabeli przestawnej kilka wykresów? 

Hej,

Rozumiem, że chodzi o inny układ danych? Jeśli tak, to odpowiedź brzmi: nie. Zmieniając coś na wykresie, automatycznie zmienia się to w tabeli przestawnej. I na odwrót. By pokazać dane w różnych układach, trzeba na tych samych danych zbudować 2 i więcej tabel przestawnych.

Pozdrawiam,