Problem ze stylami w XP

Witam forumowiczów :).

Taki problem mam - już bardzo dawno temu podmieniłem sobie pliczek uxtheme.dll i od bardzo dawna używam różnych styli ściąganych z internetu. Ale coś zaczęło się psuć. Style okien nadal działają normalnie, problem jest z paskiem startu. Przy żadnej zmianie stylu pasek startu się nie zmienia. Nawet jak wybieram styl XPkowski to pasek startu pozostaje taki sam. :roll: Zastanawiam się co może być tego przyczyną i jak ten problem rozwiązać ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy :P. Wie ktoś w czym może być problem?

kliknij prawym na start, własciwości - może masz włączone użyj klasycznego menu start

Nic z tych rzeczy, o to chodzi, że wszystko jest poustawiane chyba w porządku, ale niestety pasek startu jest nieXPkowski. Chodzi mi o to:

beztytu322uqh3.jpg

sprawdż usługę kompozycje - wprawdzie, jeśli jest wyłączona, w ogóle nie

powinno być styli, ale może masz ją ustawioną na tryb ręczny - powinna

być ustawiona na automatyczny

Znaczy się gdzie dokładniej ta usługa kompozycje? Bo jeżeli mówisz o właściwości pulpitu -> zakładka “kompozycje” to nie ma tam ustawienia ‘automatycznie’…

Witam,

rixx’owi raczej chodziło o to:

Start->Uruchom->services.msc

Tam szukasz pozycji Kompozycje.

Jak klikniesz dwa razy, to pojawie się okienko.

Tryb uruchomienia powinien być Automatyczny.

Jest ustawione tak jak powinno być - na Automatyczne… Problem jest nadal aktualny. :roll:

przywróć system z przed momentu nim zaczął się problem…

wpisz gpedit.msc do uruchom i ENTER, sprawdż szablony administracyjne,

pasek zadań itd, może tam masz ustawione zapobieganie zmianom paska albo coś w stylu wymuszaj klasyczne menu start itd.

jeśli nie pomoże to moim zdaniem jedyne wyjście przywrócić oryginalną uxtheme.dll(np. przez wpisanie do uruchom sfc scannow) i potem połatać ją jeszcze raz(najlepiej stylexp uxthemepatcherem)

możesz też spróbować wpisać do uruchom regsvr32 shsvcs.dll i ENTER