Problem ze switchem, 2 komputery, brak neta na jednym

Witam wszystkich,

mam ZTE ZXV10 W300 (modem neostrady),

który dzisiaj odebrałem z serwisu(był konfigurowany).

Chcę podłączyć laptopa pod wifi, a desktop’a pod kabel.

Zaznaczam, że na podpiętym bezpośrednio kablu internet działa (karta sieciowa sprawna).

Przy odebraniu z serwisu facet podał mi ssid oraz hasełko (internet na lapku działa)

i powiedział ze modem działa jako switch.

Dodał że ip’ki są ustawione automatycznie.

Podłączam kable główny (od nich) do switcha, od niego ciągnę kabel do karty sieciowej zamontowanej

w blaszaku.

Przy wejściu kabla głównego pali się dioda, tak samo przy wlanie, natomiast przy połączeniu

blaszaka ze switchem nie, co robię źle?

czyli dostawca to nie neostrada/netia itp ? (warto by było wspomnieć)

więc port WAN odpada.

Otrzymujemy switch z podłączonym na stałe AP.

Pytanie jak to ma w ogóle działać ? Zakładam, że dostawca nie daje Ci stałęgo IP więc u niego działa serwer DHCP -fajnie! … szkoda, że na “switchu” też działa - komputer podłączając się do sieci pragnie dostać oferty serwerów DHCP w sieci i dostaje … nawet ma w czym wybierać ;]

Pytanie dodatkowe - jaka pewność że korzystacie z takiej samej puli adresowej ? Pytanie bardziej dodatkowe- jak już udało się przypadkiem wstrzelić w pule to jaka szansa, że adres przyznany przez jeden z serwerów nie zostanie komuś innemu przyznany przez drugi ?

Zakłądając, że to naturalnie wiedziałeś to jaka pewność, że ten net da się rozgałęzić na switchu (czyt. czy na pewno otrzymałeś od ISP więcej niż jeden adres z jego puli)?

Co z bramą w takiej sieci gdy serwer na switchu ją przyzna ? :]

Sprawi migających lub nie światełek to może być dodatkowo uszkodzony/niewłaściwy kabel lub uszkodzone gniazdo…

pzdr

Fakt^^

Dostawca to nie neostrada, jest to box3.

http://www.box3.pl/

Z tego co wywnioskowałem, proponujesz wyłaczenie DHCP?

Mam wykupione u nich dwa ip’ki, aby podłaczyć 2 komputery.

Nie ma takiej opcji zeby 2 takie same ip’ki były w sieci,

ja jestem pod zewnetrznym ip’kiem który jest stały (dlatego tez nie moge sciagac z rapida, ale mniejsza ;/).

Nie wiem czy u nich jest takze dhcp wlaczone czy tylko u mnie.

Skoro nie dałoby się rozdzielić tego neta, nie konfigurowaliby mi switcha…

Jasno i wyraźnie uświadomiłem im co chcem uzyskać,

zresztą przy konfiguracji switcha jest potrzeba jego podłaczenia

i sprawdzenia (ja to również robiłem, wszystko jest sprawne).

To już więcej informacji.

Według mnie powinieneś zrobić to tak:

Kabelek od dostawcy do portu w switchu.

Kabelek prosty od switcha do kompa.

Wyłączyć DHCP na switchu.

Na stałe przydzielić adresy komputerom (IP to od dostawcy/maska/brama u ISP/dns -może być na switch choć wtedy mogą być problemy bo to będzie 3 IP, bezpieczniej na DNS dostawcy )

To w teorii powinno działać.

Można sprawdzić np pingiem łączność między komputerami w LANie.

pozdrawiam