Problem ze zgraniem plików audio z dyktafonu

witam

Nie znalazłem działu “audio”, więc problem zamieszczam tutaj.

Zrzuciłem pliki z dyktafonu do kompa. Zrzuciły się w formacie wav. (tak przynajmniej widać w Totalcomand.). Chciałem je nagrać na płytkę CD w postaci plików wav. (muszą być w wav. ponieważ musi to być odtwarzane na player’ze na którym jest tylko opcja odtwarzania plików audio, no wiecie, taki “normalny” odtwarzacz CD)

jeden z plików ma 68 MB, ale nagranie trwa 98 minut.

Jak mogę jest zgrać na CD?

Gdy próbuję w Nero to na dolnej ścieżce pokazuje, że nagranie przekracza znacznie pojemność płyty (żółta kreska przekształca się w czerwoną i wychodzi poza skalę) i gdy daję “wypal kompilację” pokazuje się komunikat, że czysty nośnik ma zbyt mało pojemności.

No ale przecież na płytę CD wchodzi 700 MB. Ale z drugiej strony tylko 70-kilka minut nagrania, więc logicznym wydaje się być to, że nie mogę nagrać 90 minut. Ale z drugiej strony jeśli płytka ma 700 MB, to dlaczego nie chce mi na nią wejść głupie 68 MB???

O co tutaj chodzi?

Gdy przerabiam ten plik wav (zgrany z dyktafonu) na mp3 to z 68 MB robi mi się 40 MB i nie chce być mniejszy tak jak w przypadku plików wav. z muzyką.

Czy coś źle zgrywam z dyktafonu???

Oczywiście mogę podzielić to nagranie na dwie części (po 47 minut) i wtedy się zgra. Ale co zrobić, żeby mieć je w całości???

a nagrywasz płytę audio ?? jeżeli tak to wielkość plików nie ma znaczenia patrz tylko na ich łączny czas 70 min max ;]

Wprawdzie nie wiem, co to za “normalny” odtwarzacz, bo normalny odtwarza audio cd, ale jeżeli chcesz mieć na płytce format wav, to nie nagrywaj audio cd, tylko skopiuj zgrany plik na płytkę jako DANE.

Chcę mieć na płycie te nagrania w takiej postaci, żeby móc je odtworzyć w odtwarzaczu CD.

Pisząc “normalny” miałem na myśli taki, który odtwarza tylko płyty CD z muzyką (no, np. takie co się kupuje w sklepie lub na giełdzie), a nie odtwarza mp3 ani żadnych innych formatów.

pozdro

to uzywaj opcji AudioCd … tylko patrz na czas ;]

Jeżeli nagrywasz plik WAVE na CD jako zwyczajne dane, to ogranicza Cię tylko rozmiar płyty (700 MB) ale takiego pliku “typowy” odtwarzacz nie odczyta.

Jeżeli nagrywasz plik WAVE na CD jako ścieżkę audio, to ogranicza Cię czas takiego nagrania (80 minut). Takie nagranie zostanie odczytane bez problemu w “typowych” odtwarzaczach audio.

W Twojej sytuacji nie pozostało Ci nic innego, jak podzielić plik WAVE tak, aby długość poszczególnych części nie przekraczała 80 minut (dla płyty 700 MB) i zrobic sobie “wydanie dwupłytowe” tego nagrania.

Dzięki wielkie.

Więc teraz kumam i zrobiłem już sobie 2-płytowy album.

Myślałem, że coś nie tak, bo pierwszy raz zgrywałem pliki audio o tak małej pojemności. Nigdy dotąd nie były mi potrzebne.

pozdro