Problem ze zgrywaniem danych na pendrive'a

Witam wszystkich,

stoję przed dosyć dziwnym problemem. Mianowicie mam plik o wadze 5gb, który chcę zgrać na pendrive (firmy Kingston, pojemnośc 16 gb). Na pendrivie nie ma żadnych danych, wolne jest całe 16 gb. Tymczasem kiedy chcę skopiować plik pojawia się komunikat, że dysk docelowy jest pełny… Jest tutaj gdzieś poważny błąd, jako że wspomniany pendrive jest nowy (dzisiaj go rozpakowałem). Próbowałem też z innymi penami. Efekt podobny… Nie wiem co jest grane, może ktoś coś doradzić?

Nie “gb” tylko " GB" - zasadniczy błąd, pliki nie mają “wagi” tylko np. rozmiar/wielkość.

Sformatuj pendrive w systemie NTFS lub ExFAT, bo masz pewnie FAT32, który ma ograniczenie wielkości pliku do 4 GB.

Dzięki za krótki kurst poprawnej terminologii :wink:

Co do formatowania to hm nie jestem pewien jak sformatować ją w systemie NTFS lub ExFAT bo kiedy klikam prawym przyciskiem myszy, a dalej - formatuj - nie ma tam opcji wyboru formatowania… Co do FAT32 to chyba rzeczywiście jest jak piszesz, gdyż przy systemie plików widnieje właśnie ten termin.

15 sekund kontaktu z google: http://webme.pl/Jak-sformatowa-pendrive … t1982.html

Racja, wpierw napisałem, zaraz później poszukałem na google… “Problem” rozwiązany, dziękuję za pomoc Cedar :slight_smile:

Przypuszcam, że masz windows xp.

Zainstaluj łatkę: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=1cbe3906-ddd1-4ca2-b727-c2dff5e30f61&displayLang=pl --> restart i dopiero formatuj.

Na komputerach, do których będziesz podłączał pendrive’a również musi być zainstalowana ta łatka.

albo najlepiej podziel taki plik na 2-3 czesci i nagrasz bez problemu