Problem ze zintegrowaną grafiką-czarny ekran

(lukasz_n) #1

Ostatnio naprawiałem sobie PC, wszystko ładnie pięknie ale po podłączeniu kabla ekranu do zintegrowanej grafiki mam cały czas czarny ekran. Co może być tego przyczyną? Po wielu godzinach zabawy z tym mam ochotę wywalić PC przez okno. Moja płyta główna to ASUS P5KPL-AM, dodam że byłem z nią w serwisie i uznali że wszystko z nią ok, po włączeniu nawet nie zapali się lampka na klawiaturze.

(Yobartek) #2

Może to jednak nie grafika, a zasilacz.

(Agatonster) #3

lukasz_n ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(lukasz_n) #4

No coś dziwnego się dzieje, włączam nic się nie dzieje, i nagle po ok 2 minutach komp się wyłącza. Może zasilacz za słaby? jest obecnie 350.

(mati75) #5

Jaki producent, model?

(lukasz_n) #6

Jakieś Feel firmy Modecom, z tego co się orientuje to jest brzydko mówiąc "shit" kupiony w 2007 jakby to jakoś pomogło.

(Piotr Kluzowicz) #7

Stawiam na ten zasilacz. Spróbuj pożyczyć inny, albo od razu kup nowy, porządny.

(lukasz_n) #8

Ok, tylko powiedz jaki on powinien być, jakie parametry?

bo mam tam jeszcze 2x 1GB Goodram 677Mhz

i grafikę jakiegoś GF 7300 LE

do tego dysk 240 SATA

Czytnik kart

napęd DVD Lite-ON

A jest moliwość że to procesor? (wydaje mi się że raczej nie, ale nie zaszkodzi zapytać)

(Piotr Kluzowicz) #9

Przeczytaj to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Dla Ciebie będzie dobry 350-400W jakiejś renomowanej marki.

(lukasz_n) #10

Pomyślę nad tym, ale czy jest możliwe ze to procesor padł? Bo sprawdzałem inny ale wciąż to samo. nawet na klawiaturze się lampka nie zapali.

(Piotr Kluzowicz) #11

Nie, to nie procesor. Po prostu jest problem z zasilaniem.

(lukasz_n) #12

ok, pójdę do sklepu, niech mi sprawdzą. Ale dziwna sprawa bo patrzyłem wcześniej na 2 różnych i nadal to samo.

-- Dodane 31.08.2009 (Pn) 11:26 --

Byłem w serwisie, zdiagnozowali płytę, jako złą, sprawdzili na innym zasilaczu, to samo, cóż zamówiłem jakąś gigabyte.