Problem ze zintegrowaną kartą graficzną

Witam, ostatnio z uwagi na problemu z kartą graficzną musiałem przerzucić się na zintegrowaną kartę graficzna Intel HD Graphics 630 wbudowaną w mój procesor Intel i5 7400 3.00GHz 6MB.
Niestety szybkość mojego komputeru w porównaniu do poprzedniej normalnej karty graficznej ( GTX 1050 Ti 4gb) spadła kosmicznie. Aktulanie z Intel HD Graphics 630 nie jestem w stanie odpalić na normalnym poziomie przeglądarki i pograć w szachy. Nie wiem czy normalnie tak jest czy po prostu są nałożone na nią jakieś blokady, stąd moje zapytanie.
image

Pozostałe komponenty komputera:
Płyta główna: MSI B250M PRO VD
Ramy: 16gb
Zasilacz: Corsair VS550 550V 80PLUS BOX
Dysk: Seagate BARRACUDA 1TB 7200obr. 64MB

Normalne, ale możesz spróbowac w BIOS dac jej 256 vram, tyle chyba sie minimum daje obecnie, a masz 128. Na gry nie licz. :wink:
Sprawdź też temperatury, czy nie wzrosły, niby integra nie powinna spowodowac tego, ale ostatnie dni były bardzo ciepłe…
Jest też mozliwość, że procesor nie wyrabia się, gdyż wcześniej część dekodowania była na głowie karty, a teraz on to ma robić. Jak przy menadżerze masz koło 50%, to coś na rzeczy może być.

Ależ skąd, na tej karcie nie powinno być żadnych spowolnień w systemie czy w przeglądarce na szachach, mapach czy w YT. :slight_smile:
Oczywiście gry to inna sprawa, ale to chyba wiadomo.

Podobnie jak @anon7248146 też zastanawia mnie te 41% użycia CPU - czy wtedy coś poważnego komputer robił? Bo jak nie, to tu szukałbym przyczyny.

Mam 630 na i5-9400 Przegladarka działa tak:


A gram spokojnie w gry takie do 2016 roku
A stare chodzą na full ustawieniach, a Ty o szachach C&C

Stery przeinstaluj, spójrz na moją date sterownika

Sam teraz wgrałem nowsze

pomogło??

Po czasie jest lepiej, pobrałem nowsze sterowniki i jest jeszcze lepiej. Nie wiem może się rozgrzała albo „wyrobiła”, już normalnie mogę pośmigać w necie i pograć w szachy, nawet słabsze gry tj. the binding of isaac jakoś śmiaga, może jakiś gothic pójdzie i będę w niebie, dzięki wszystkim za pomoc.