Problem ze zintegrowaną kartą sieciową

Problem dotyczy płyty głównej Gigabyte’a K8N51GMF-9. Otóż gdy kabel sieciowy jest podłączony pod zintegrowaną karte sieciową system (WinXP) albo się resetuje tuż przed uruchomieniem (tzn. dochodzi do momentu gdy powinien się pojawić ekran powitalny), albo jak już się uruchomi to nie da się zainstalować sterwoników do tej sieciówki (wyskakuje błąd - odmowa dostępu). Jeżeli uruchamia się komputer z odłączonym kablem sieciowym to wszystko jest w porządku. System wstaje, sterowniki da się zainstalować bez problemów, no i gdy się podepnie kabel po załadowaniu systemu to wszystko jest ok, tzn. net działa. Przy próbach ponownego uruchomienia pojawiają się znowu restarty. Dodam że gdy się wyłączy zintegrowaną sieciówkę i podepnie się kartę do PCI to wszystko jest oki. Macie jakieś pomysły co może stanowić problem?

Zaktualizuj stery płyty i sieciówki. Jeśli brak nowych na stronie Gigabyte-a to ściągnij ze strony producenta chipsetu i sieciówki. Jeszcze raz upewnij się, że kabelki działają jak należy.:mrgreen:

a w ostateczności załóż normalną karte sieciową na PCI :wink:

Problem “rozwiązany”. Niestety tym rozwiązaniem okazała się wymiana płyty głównej. Najpierw sklep wymienił (bo zapomniałem dodać w poprzednim poście, że komp ma 2 dni) na inny egzemplarz K8N51GMF-9, ale bylo tak samo jak w przypadku pierwszego egzemplarza. Wymienili więc płytę na Gigabyte K8NF-9 no i teraz wszystko działa. Do tej pory jednak nie wiem czym mogło być to spowodowane. W sklepie też nie wiedzieli.