Problem ze zlosliwymi orprogramowaniam i facebookiem

Witam. Chciałbym uzyskać skuteczną pomoc na problemy z komputerem. Otóż od jakiegoś czasu mam kłopot ze źlośliwymi oprogramowaniami typu funmoods, ask.com itp. Ogólnie komputer chodzi zadowalająco, wcześniej jednak i obecnie wciąż istnieją szkodliwe programy które trudno dokładnie usunąć i które spowalniają mi procesor.

Drugi problem to zablokowany dostęp do strony facebooka, tj strona od ponad tygodnia nie pozwala się włączyć na żadnej z przeglądarek. Pisze że połączenie zostało zresetowane.

Komputer skanowany przez tylko ESETa smart security 5 dni temu. Reszta w logach:

OTL:

http://wklej.org/id/763867/

Hijackthis:

http://wklej.org/id/763866/

Dodam że umiem się obsługiwać tylko niektórymi programami, znaczna większość jest dla mnie zupełnie nieznana i jestem troche w tym zielony :expressionless: :slight_smile:

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

A jeśli zamknąłem notatnik z zapisanymi plikami wykonać skrypt jeszcze raz muszę? :frowning: Czy zawalone? Z góry - dzięki:D

http://wklej.org/id/764020/

Tylko z facebookiem dalej sie połączyć nie moge:(

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Ok przeskanowane wykryto 5 obiektów i co dalej? Mam też log z Adwcleanera.

Jeśli chodzi o facebook nie działa, a ze str Adwcleaner nie mogłem sie tak samo połączyć :confused: dopiero pobierając zapakowany plik pobrałem Adwcleanera i zrobiłem co pisałeś :slight_smile: