Problem ze złożonym komputerem. Potrzebuje pilnej pomocy

Siemka potrzebuje pilnej pomocy. Przyszły mi dzisiaj części do komputera, wszystko poprawnie złożyłem jednak gdy próbuję go odpalić to tylko na chwilkę włączają się wiatraczki i nic więcej, tak jakby napięcia nie miał. Jak to naprawić? Proszę o pomoc

Jaki to sprzęt dokładnie i jaki masz zasilacz?

Procesor intel core i3 2100

grafika msi hd 6790

płyta głowna gigabyte(nie wiem dokładnie jaka)

Zasilacz corsair 600w/

Cholernie się boję, że spalił się procesor. Pasta na nim nie jest szara tylko brązowa i ma jakby delikatnie czarne brzegi(nie wiem czy tak nie było)

Jeśli się spalił procesor to komputer jest do wywalenia, bo nie mam kasy żeby inny procesor kupić :frowning:

EDUT

Płyta głowna to gigabyte ga-p61-usb3-b3 p61 ddr3-133 pci-e glan atx s.1155

Hmm, dopiero co złożyłeś mówisz? Nawet nie włączyłeś więc raczej nic się nie spaliło. Możliwe przyczyny problemu:

  • niewłaściwa izolacja płyty głównej od obudowy - jeśli płyta styka się z obudową lub chociaż jedna śrubka dystansująca jest wadliwa (miałem taką sytuację) wtedy komputer nie wystartuje. Aby to sprawdzić odpal komputer poza obudową. - Wyjmij wszystko, połóż na kartonie, itp. i włącz.

  • błędne podłączenie wtyczek zasilających - podłączyłeś dodatkowe zasilanie do procesora? bateria na płycie gł. jest sprawna? nie ma żadnej podejrzanej luźnej wtyczki? :slight_smile:

  • spięcie w komponentach - wadliwy komponent lub zanieczyszczenie na łączeniach. ( rozłóż i złóż jeszcze raz czyszcząc złącza)

Tyle mi teraz przychodzi do głowy :stuck_out_tongue:

Włączyłęm na chwilkę i tylko wiatraczki przez pół sekundy się zakręciły. Niepokoją mnie czarnawe brzegi procesora oraz pasta która zrobiła się brązowa.

Wszystkie wtyczki sprawdziłem. Procesor przy pierwszym odpaleniu mógł być źle włożony.

-czy komputer piszczy przy starcie

-odłącz dyski,napędy dodatkowe urządzenia zostaw płytę zasilacz procka i kość ramu zobacz co wtedy się stanie

-sprawdź montaż procesora

-na razie bez paniki,współczesnego kompa trudno spalić

Komputer nie wydaje żadnego dźwięku. Po prostu wiatraczek się kręci przez pół sekundy i na chwilke się zapala lampka. Nic więcej. Boję się go odpalać teraz i ogółem grzebać w nim.

przede wszystkim spokojnie nowego procka nie jest tak łatwo spalić bo jeżeli nawet się przegrzeje to automatycznie wyłącza się komp sprawdź jeszcze raz czy montaż jest prawidłowy jeżeli tak to nie ma prawa ci się nic spalić spróbuj go odpalic wyciągając po kolei ram a propo napisałeś procesor przy pierwszym odpaleniu mógł być źle włożony co oznacza źle włożony?

W złą stronę mogła być ta strzałeczka. Montaż mógł nie być prawidłowy bo to jest mój pierwszy komp którego składałem. Pomagał mi tylko kuzyn.

Jeśli niby nie spalony to dlaczego brzegi procesora są w odcieniu czarnym a pasta jest brązowa?

Nie panikuj i jak możesz, to zamieść jakieś wyraźne zdjęcia tego kompa. Sam napisałeś że odpala się tylko na chwilę, więc procesor nie zdążyłby się tak nagrzać. Poza tym głośnik tez nie sygnalizuje żadnych problemów. Czy części były nowe?

Obejrzyj jeszcze wszystko spokojnie i podaj co to za płyta główna.

A może to od biosu, co o tym myślicie ?? Też kiedyś składałem swojego kompa, mam płytkę abit ip35-e i do niego niego kupilem core 2 duo e8400, tez mialem podobne objawy, ale okazało się że trzeba biosa zaktualizować.

Nie podłączałem głośnika jeśli o to chodzi. Zdjęcia zamieszczę jutro, dzisiaj nie dam rady ich zrobić. Części nowiutkie a płytę główną podałem w pierwszym poście

… chyba że rzeczywiście

, i choć teoretycznie to niemożliwe, to przy użyciu odpowiednio dużej siły da się zapiąć zapinkę gniazda procesora, a wtedy po włączeniu zasilania można powiedzieć pa-pa zarówno procesorowi jak i płycie …

Jak ściągnąłeś radiator żeby sprawdzić pastę to chyba widziałeś ww którą stronę była strzałeczka, prawda? :slight_smile: Złącze z zasilacze do płyty głównej 4-ro pinowe podpiąłeś?

Dodane 09.09.2011 (Pt) 21:55

Powolne przegrzanie się procesora i jego wyłączenie, wchodzi w grę tylko przy jego prawidłowym montażu i normalnej pracy, ale niedostatecznym lub zatrzymanym chłodzeniu. Jeśli procesor nie został prawidłowo zamontowany w gnieździe, niezgodnie ze znakami na procesorze i obudowie, to w grę wchodzi spięcie wewnątrz struktury procesora i jego zniszczenie. Spięcie, czyli przegrzanie i spalenie natychmiastowe, w ułamku sekundy :slight_smile: Nie dziwię się, że pasta termoprzewodząca ma nietypowy kolor. To, że najnowsze systemy operacyjne coraz łatwiej się instaluje, nie znaczy, że najnowsze komputery coraz łatwiej się składa. “Każdy by chciał wszystko, ale nie każdy może”.

Upewnij się czy dobrze podłączyłeś przedni panel do płyty głównej (chodzi mi o przyciski power, reset, hdd led, itd). Miałem tak kiedyś, że źle to podłączyłem i problem wyglądał identycznie.

Jeżeli to było by to o czym piszę, to nie martw się nic nie spaliłeś ;p