Problem ze złożonym PC

Witam!
Złożyłem dziś nowy komputer i opiszę 

Spróbuj odpalić jakiś system Live z USB lub DVD to zobaczysz czy system winny czy masz coś w kompie źle podłączone.

Nic się nie włącza.Komp startuje bez reakcji CPU.A jeśli kable były by źle podpięte to wcześniej by się nie włączał poprawnie

 

Najpierw WSZYSTKO odłączasz od płyty głównej (szczególnie dysk i panele portów USB). Wyjmujesz grafikę i pamięci.

Potem reset BIOS (wyjęcie baterii nie wystarczy).

Wkładasz jedną kość RAM w slot DIMM2. Podłączasz zasilacz tylko do płyty (24pin + 8 Pin). Podłączasz wiatrak procesora. Podłączasz klawiaturę, a monitor do zintegrowanej grafiki. Odpalasz i sprawdzasz czy działa.

Jak nie działa, to sprawdzasz przewody, albo prosisz kogoś mądrego o sprawdzenie płyty.

Jak działa, do dokładasz kolejne rzeczy (najpierw ram, potem wiatraki, na końcu grafikę i dysk) i za każdym razem sprawdzasz czy działa.

Generalnie jak w pierwszej konfiguracji ruszy, to spróbuj od razu zrobić update biosu.

@krzysztof_klosek dzięki za odpowiedź i czas poświęcony mojemu problemowi.Niestety w pierwszej jak i kolejnych konfiguracjach nie działa.Nadal świeci się na czerwono dioda na płycie przy napisie że może być uszkodzony CPU.Dodam że po podłączeniu napędu optycznego mogę go go wysuwać i wsuwać ale bez reakcji komputera,wszystkie wiatraki kręcą się prawidłowo.

Wyjmij procesor i obejrzyj dokładnie gniazdo procesora, najlepiej przy pomocy lupy, być może jest skrzywiony któryś pin