Problem ze zmianą adresu MAC pod vistą

Mam problem ze zmianą mac adresu w windows vista home premium. Wiem że ten temat był już poruszany ale żaden z tych na forum mi nie pomógł. Chce zmienić mac adres bezprzewodowej karty sieciowej. Moja karta to Intel® WiFi Link 5100. Powiem od razu że nie mam możliwości zmiany tego adresu we właściwościach tej karty w menadżerze urządzeń, próbowałem także metody ze mianą adresu w rejestrze systemowym, a także zmiany przy użyciu takich programów jak: SMAC, MAC Changer, SIW, etherchange. Żadna z tych metod nie działa w moim systemie. Może trzeba coś zmienić dodatkowo żeby dało się to zrobić? Zmiana systemu nie wchodzi w grę. Pomóżcie…

Co do rejestru - powinno działać, na tej karcie da się bez problemu zmienić MAC pod Vista. Jaki klucz edytujesz?

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318]

  • znając życie wpisujesz wg. poradników w formacie: xxxxxxxxxxxx - zadziała w xx-xx-xx-xx-xx-xx

  • jak potrzebujesz konkretny MAC, może być mały problem - karta “lubi”, jak MAC ma format 02-00-xx-xx-xx-xx (więc spofowanie może być utrudnione),

  • pamiętaj, aby wyłączyć/włączyć intefejs wifi po aktualizacji MAC, ew. zrestartować OS.

To racja jak edytowałem wpis w rejestrze to nie dawałem znaku " - " między numerem ale poprawiłem to i dalej nic. Dodałem do rejestru nową wartość ciągu o nazwie NetworkAddress bo wcześniej takiego nie było i wpisałem nowy adres jak podałeś ze znakiem " - " w środku. Dodam tylko może że istnieje taka wartość jak OriginalNetworkAddress ale i tu zmieniłem na adres mnie interesujący ale także nic to nie dalo. Sam już nie wiem co mam myśleć i zrobić z tym. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Dodane 16.07.2009 (Cz) 22:36

bachus miałeś racje co do formatu tej karty że lubi jak MAC ma format zaczynający się na 02-00-… wpisałem na próbę i zmieniło bez problemu a jak wpisuje swój który jest mi potrzebny i zaczyna się niestety inaczej to nie dziala. Czyli co nie da się nic zrobić?