Problem ze zmianą czcionki /corel draw

Witam!

Mam pewnie problem. Generlanie problem dot. tylko programu Corel Draw.

Otóż dnia pewnego otrzymałam dokument graficzny . Była w nim zastosowana czcionka której nie miałam na komputerze (załóżmy verdana) więc po komunikacie “Czy chcesz tę czcionką zastąpić taką” - bezmyślnie kliknełam"TAK" i zastąpiłam (załóżmy Arial).

po jakimś czasie dostałam tą właściwą czcionkę i ją zainstalowałam. usunełam stary plik i na nowo ściągnełam z maila ten sam by teraz wyświetlał mi się tak jak powienien, prawidłowo. Niestety - jak można było się spodziewać - dokument miał i tak tą niewłaściwą czcionkę… Gdy zmieniłam więc tą czcionkę ręcznie na prawidłową i i zapisałam ją jako nowy plik to i tak są problemy bo przy jakichkolwiek zmianach literki/cyferki - wracają one do tej pierwotnej czcionki… brrr nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi bo sama tego nie rozumiem ale dobrze, dalej… Gdy biorę się za zmianę czcionki i zaznaczam cały text by ją zmienić na tą właściwą to na monitorze jest wszystko ok natomiast na wydruku każda cyfra/litera jest inna tzn jedna jest z “ariala”, druga z “verdana”. Żeby było dobrze to litere po literce muszę zmieniać… w czym tkwi problem?? gdzie mogę cofnąć te ustawienia czcionki??

Aha, czy to jest specyfika Corela że trzeba zmieniać literę po literze? Czy to po prostu jakis inny problem?

Bardzo proszę o pomoc bo szukam w necie odpowiedzi ale nie wiem o jaki wątek mam zachaczyć żeby znaleść odpowiedź? Może to gdzieś w windowsie się zmienia te ustawienia czcionek?? plis, pomózcie…

pozdrawiam

maggie-m

Spróbuj odinstalować całkowicie Corel Draw i zainstalować od nowa.

Przed zainstalowaniem od nowa przeczyść rejestr CCleaner i usuń folder Corela

w: Mój komputer/C:/Documents & Settings/Twoja nazwa/Dane aplikacji

i tam poszukaj folderu Corela.

Tylko żeby się pokazał folder: Dane aplikacji musisz wejść w: Narzędzia/Opcje folderów/Widok

i poszukać: Pokaż ukryte pliki i foldery.

Po zainstalowaniu na nowo Corela powinno być już dobrze.

hej. Dzięki za odp.

niestety to jest firmowy komputer i ja nie moge igenrować w oprogramowanie … tzn nie moge sama odinstalować Corela bo nawet nie mam płytki. Takie rzeczy mamy w centrali i w sumie do niej musiałabym się zgłosić aby to zrobili ale to za długo trwało … Nie da rade jakoś inaczej tego zrobic ?