Problem ze zmianą nagrywarki

Witam

Ostatnio próbowalem wymienic stary napęd CD-RW na nowszą nagrywarke DVD/CD-RW. Niezabardzo sie na tym znam wiec poprostu odłączyłem starą i podłączyłem tą nową tak samo jak była podłączona ta stara (dodam że ta nowsza pochodzi z “drugiej” ręki i nie mam do niej oprogramowania itd.). Po podłączeniu komp w ogóle nic nie znajduje a napęd ten chodzi raczej normalnie tzn otwiera sie itd… Poradzcie proszę jak mam to zrobić, czy potrzebuje sterowników czy oprogramowania.

Za wszelkąpomoc wielkie dzięki.

Pozdrawiam :mrgreen:

Żadne sterowniki nie są potrzebne do tego by działała nagrywarka. System automatycznie instaluje konieczne sterowniki

A zworka jest ustawiona zgodnie z podłączeniem kabla IDE?

jaki masz system xp czy 98 lub inny??

Zabardzo nie wiem jaki zaworek cos kiedyś otym czytałem czy słyszałem ale o co chodzi to niewiem. Podpowiedz jak to poustawiać.

Dzieki za pomoc

A co do

mam Windows XP Professional 2002

:mrgreen:

Nie zaworek tylko zworka :slight_smile: Znajduje się to z tyłu napędu tam gdzie podłączasz kabel IDE i kabel od zasilania. Między nimi zazwyczaj znajduję się takie miejsce ze zworką i tam ustawia się jak napęd ma pracować. MASTER, SLAVE i CABLE SELECT. Master w tedy gdy podłączony napęd jest pierwszy na kablu a SLAVE gdy podłączamy go jako drugi czyli środkową wtyczką.

Dzięki wielkie za pomoc już wszystko działa to była ta zworka.

ZWORKA zapamiętam to sobie :mrgreen: