Problem ze zmianą partycjonowania dysku i przeniesieniem pli

ciąg dalszy tematu: ków tymczasowych na inny dysk logiczny

Witam, mam problem taki, że miałem dysk podzielony tak: 4GB-wolne, 114-NTFS(C:) i na dysku C system WinXP (Professional).

Zmieniłem to na takie: (w takiej kolejności) unallocated (8MB), E:NTFS 4GB, C:NTFS 110GB i na dysku E zainstalowałem WinXP (MX version).

I teraz jest problem taki, że np. jak instalowałem Office’a na tym nowym XP i wybrałem jako katalog instalacji dysk C to w trakcie instalacji pisał mi, że… brakuje miejsca na E. Podjerzewam, że ten wspaniały system mądrego pana Gatesa na siłę koniecznie chce, żeby tymczasowe pliki instalacji były zapisywane na tym samym dysku, co i system operacyjny. Jak zmienić ten docelowy katalog temporary files?

Jakiś czas później miałem podobny problem - przy ściąganiu plików na dysk C napisał mi, że brak miejsca na E i podał taki katalog jako źródło problemów: E:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\gsm1f2n4.zip.

Pomyślałem, żeby zmniejszyć rozmiar partycji C i zwiększyć E, ale coś jest nie tak, bo nawet PartitionMagic ani 7 ani 8 nie potrafi tego zrobić (dziwne). Jak zmienić ten rozmiar partycji?

Pozdro!

Czyli wychodzi na to, że masz dwie partycje: E 4GB i C 114GB i na dysku E jest system zainstalowany.

Lokalizację folderów temp można zmienić w zmiennych środowiskowych: PPM na Moj Komputer i z menu wybierasz Właściwości, przechodzisz na zakładkę Zaawansowane i wybierasz Zmienne środowiskowe. Sprawdź jeszcze dysk pod kątem błędów, bo jeśli bawiłeś się w modyfikowanie rozmiarów partycji to na dysku możesz mieć niezły bur… bałagan.

jak mam sprawdzić dysk pod kątem błędów?

pozdro!

Np z w konsoli odzyskiwania wpisujesz chkdsk /r /p

Możesz też użyć jakiegoś programu np HDD Regenerator

pzdro

kawafis44

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

no to jest to sposób łatwo kojarzący się z danym problemem, a na pewno łatwiej, niż gdybym np. nazwał temat “problem! pomóżcie mi”

pozdro i wielkie dzięki za odpowiedź!

ps. hdd regenerator wymaga fdd, a ja mam laptopa. jakiego innego programu mogę użyć?