Problem ze zmianą stylów Win Vista

Witam.

Problem polega na tym, iż że we wtorek, wszystko ładnie działało, styl Tran’s’pace działał jak należy. Wczoraj, tzn w środę, odłączyłem laptopa od wszystkiego, wziąłem w torbę i do szkoły, bo musiałem zrobić pewną prezentację a nie dało rady zrobić jej na szkolnych komputerach. Odpalam laptopa i co widzę ? Styl zmienił się na stary z 95/98, nie mogę się normalnie dostać do folderów, tylko przez eksploruj, bo przy innej próbie wyskakuje okienko Program Eksplorator Windows przestał działać... i tak za każdym razem przy próbie dwukliku. Zmieniłem jakoś ręcznie styl na podstawowy Vista już w domu, i nagle problem ustąpił bez żadnych HJT, Gmera, OTLa, CF czy MBAM. Problem jest teraz taki, że nie mogę użyć żadnego stylu kolorów poza tym oryginalnym Visty, nie dodają się one do listy jak normalnie to było. Zaznaczam, iż podmieniłem pliki: explorer.exe shell32.dll shellstyle.dll browseui.dll, zrobiłem to z poziomu Windows 7 RC 7100 i przez kilka dni działało bez zarzutu, w środę coś odwaliło.

System skanowany Windows Defenderem, G-Data Notebook Security 2010, Malwarebytes Anti-Malware.

Jeżeli aż tak bardzo zależy Ci na tych stylach, najlepszym wyborem byłaby instalacja systemu “od podstaw”. Nie musisz formatować całego dysku. Wystarczy, że sformatujesz partycję systemową i zainstalujesz Viste od nowa. No chyba, że posiadasz jedną partycję, na której masz wszystko. Wtedy przed “formatką” wartoby przegrać ważne dane np. na pendrive.

W tym przypadku jest to chyba najskuteczniejsza metoda, lecz ja z tak błachego powodu jakimi są style, nie robiłbym tego i został przy wyglądzie Visty, który swoją drogą też jest atrakcyjny.

Gdybym mógł, zrobiłbym recovery, ale mam na tej partycji VHD z Win7 i nie bardzo mogę chyba teraz tego znowu instalować, bo można było do 22.10 jeśli dobrze pamiętam, a jest 29.10.