Problem ze zmiana wielkości partycji

Witam mam problem ze zmiana wielkości partycji w programie Paragon Partition Manager 6.0 po kliknięciu na Kreatory- Redystrybucja przestrzeni i po zakończeniu tego procesu jest ok , ale kiedy klikam na zastosuj to wyskakuje mi w okienku informacji o postępie

“operacja sprawdź system plików nie może zostać zakończona ponieważ wolumin d jest teraz używany. Prosze zamknąć wszystkie pliki i spróbować ponownie. Proszę uruchomić ponownie komputer aby wykonac operacje ponownie” .

Dodam że w tym czasie wszystkie pliki są zamknięta a ponowne uruchomienie komputera nic nie daje :frowning: proszę o POMOC.

Prawdopodobnie repartycjonuszesz partycje systemową nie wiem jak to wygląda w przypadku Paragon Partition Manager, ale Partition Magic świetnie sobie z tym radzi. A może używasz wersji demo?

słuchaj a jesteś pewien, ze podczas startu systemu nie uruchamia ci się żaden program, który się mieści na dysku D:?

Jeśli nie jesteś w stanie wychwycić programu lub procesu który korzysta w dysku D i go blokuje, uruchom komputer w trybie awaryjnym.

odradzam Partition Managera przy partycjach NTFS-owych pokazuje takie komunikaty przy FAT nie powinno być problemów polecam jak slavo Partition Magic.

Racja, według mnie to najłatwiejszy program do zmiany wielkosci partycji :slight_smile: http://www.download.net.pl/7454/Partition-Magic/

Paragon doskanale sobie radzi z systemem plików NTFS. Przygotowywałem już kilkanaście dysków (wszystkie w NTFSie) i Paragon nie sprawiał mi najmniejszych problemów

zgadzam się fiesta ja też go używałem ale jak mi raz “rozwalił” partycje zraziłem się do niego michall75 nie masz czasem włączonego antywirusa, który przy starcie sprawdza RAM, MBR itp. On czasem może mieszać

nie polecam paragona partition!! to cos rozwaliło mi partycje ale jeżeli koniecznie chcesz go używać…

to może poradzilibyście mi jakieś konkret i podali nazwy dobrych bezpłatnych programów a nie takie którymi nic nieda się zrobić !!