Problem ze zmywarką Ariston

Witam. Wrzucę na forum trochę nie typowy temat. Otóż niedawno kupiłam zmywarkę firmy Ariston i wyszedł pewien problem. Według instrukcji trzeba zmywarkę pierwszy raz uruchomić bez wsypywania specjalnej soli, do momentu jak zbiornik się napełni się trochę wodą. Później trzeba nasypać tej soli (Calgonit, Somat) ok. 2 kilogramy. I tak zrobiłam, ale na wyświetlaczu mimo to miga ikonka, że brak lub mało soli. Niestety więcej soli nie da się wsypać, ponieważ tam jest też ta woda. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem ze swoja zmywarką w domu, będę wdzięczna za jakakolwiek podpowiedź co się robi w takiej sytuacji. Dziękuję Wam z góry za Wasze posty. Pozdrawiam Maria :slight_smile:

Sól sypiesz do oporu az przestanie sie mieścic tzn. ma sie z tego pojemnika wylewac woda bo ma sie tam utworzyc roztwór. Ja kupuje najtańszą z hipermarketu.

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 9:15

I co ciagle miga?

Może wczesniej zmywarka nie wyczuła że roztwór jest juz gotowy.

Miszkurka2000 Dzięki za odpowiedź. Niestety i tak się nie obeszło bez telefonu do serwisu. I tam Pani podpowiedziała na czym polega wsypywanie soli. Dla tych którzy mają podobny problem podam wyjaśnienie co trzeba wykonać. A wygląda to tak; sól, która znajduje się zmywarce musi być dociążona po przez wodę tzn. że musimy do soli wlać całe 2 litry wody (nic nie szkodzi, że nam się przelewa, bo woda odpłynie do rury odpływowej), a później wyrównać poziom soli w zbiorniku. Jak lampka nadal będzie się palić/migać to trzeba uruchomić zmywarkę na pusto (bez naczyń i środka myjącego) i wtedy zmywarka sama dodatkowo dociąży sól wodą. A to dlatego, że tam znaduję się w zbiorniku czujnik, który sprawdza (podobno) wagowo ile ubywa soli. Pozdrawiam forumowiczów i dziękuję za posty.