Problem ze znajdywaniem sieci wifi

witam, mam problem. otóż laptop znajduje sieci wifi tylko co drugie uruchomienie, tj przy pierwszym nie znajduje ani jednej sieci, po restarcie wszystko jest normalnie. zaktualizowałem sterowniki od karty sieciowej. problemy zaczęły się, kiedy wyciągnąłem z laptopa baterię, żeby się nie zużywała, gdyż laptop i tak jest ciągle podłączony. Lenovo y510p

A załóż baterię i sprawdź teraz.

Czasami jak nie łapie za pierwszym razem spróbuj w połączeniach sieciowych wyłączyć i włączyć kartę wifi

po wsadzeniu baterii dalej jest tak samo.

próbowałem już wyłączać i włączać kartę, na nic to się zdawało.

plus mam jeszcze problem z prawdopodobnie sterownikami, do mojego laptopa dołączone były sterowniki do win 8, zainstalowałem jednak win 7, wszystkie sterowniki wgrały się bez problemu, jedynie podczas wyłączania komputera, już po zamknieciu systemu, muszę przytrzymywać przycisk zasilania, aby do końca wyłączyć laptop. który sterownik jest za to odpowiedzialny? może pomoże zmiana ktoregoś z ustawień

W menadżerze wszystko gra? wklej screen.

 

Sterowniki do płyty głównej (chipsetu) wgrane?

 

 

Na pewno taki, to typ? sprawdź.

post-252259-0-41223800-1391248625_thumb.

nieznane urządzenie to lenovovhid

Zainstalowane sterowniki Chipset?

tak, Intel Chipset Device Software 9.4.0.1017

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/usb121w7.exe

 

Drugiego urządzenia podasz identyfikator sprzętowy:

 

 

Jak nie instalowałeś, to wrzuć zarządzanie zasilaniem:

 

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/cagt26ww.exe

 

Weź Ccleaner i wyczyść porządnie system.

sterowniki usb zainstalowałem, identyfikator sprzętu to root/lenovovhid, energy managment miałem zainstalowany, a komputer jest regularnie czyszczony. zauważyłem, że przy pierwszym uruchamianiu w diagnostyce intel wireless pokazuje, że karta graficzna jest sprzętowo wyłączona. restart i wszystko jest okej, od siebie dodam, że na laptopie nie ma przełącznika do sprzętowego włączania i wyłączania karty

 

To urządzenie na 7 zostanie jak jest teraz, bo chyba brak sterów?

 

Na kartę WIFI zobacz w biosie - ma być włączona.

 

To odinstaluj  to oprogramowanie zarządzania siecią i niech pracuje na sterownikach systemowych i jego planach zasilania - sprawdź. Bo nie raz jest z tym problem.

 

Jak będzie OK, nie robisz nic dalej, jeśli dalej problem wypróbujesz to oprogramowanie do Windows 8:

 

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/e80femww.exe

trafiony zatopiony, a przynajmniej na razie. pozostaje problem z wyłączaniem komputera poprzez przytrzymywanie przycisku zasilania, trochę przypomina to czasy “teraz możesz bezpiecznie wyłączyć komputer”. jakiś pomysł?

Odinstaluj to oprogramowanie Lenovo i niech pracuje na sterowniku systemowym i ustaw plan zrównoważony i sprawdź.

 

W ogóle sprawdź opcje tego planu zasilania i jego ustawienia zaawansowane.

 

Zobacz, bo może on przy zamykaniu systemu przechodzi w uśpienie, hibernację?

 

Trzymanie przycisku zasilania, jest wyłączeniem awaryjnym i tak nie powinno być.

jednak pospieszyłem się z osądem, problem z internetem dalej istnieje. zauważyłem, że internet nie działa w pierwszym uruchomieniu po podłączeniu laptopa do zasilania (kiedy wychodzę, wyłączam listwę), a później, niezależnie od ilości ponownych uruchomień, internet działa. aż do odłączenia z prądu. przy wciskaniu przycisku “zamknij” w windowsie pojawia się normalny ekram z napisem zamykanie, potem ekran gaśnie, a komputer można by rzec, że przechodzi w stan uśpienia, bo delikatnie pracuje. jednak nie można go “wybudzić”, ani podczas przechodzenia w stan uśpienia, ani hibernacji, żaden klawisz nie reaguje. spróbuję odinstalować oprogramowanie od lenovo

Sprawdziłeś ustawienia i zaawansowane? danego planu zasilania?

 

Wypróbuj oprogramowania do 8 masz podany link.

dalej nic

Nic mi nie przychodzi do głowy więcej?

 

Przejrzyj opcje planu zasilania, tam mogą być również opcje dotyczące karty WIFI (zamykanie systemu)

 

Karta WIFI - sterowniki chyba działają poprawnie skoro po restarcie pracuje,a ma problem przy starcie ? przejrzyj jej oprogramowanie, może utwórz profil, przeinstaluj stery, może użyj tych do Windows 8?

 

Może skopany masz system (prawie, że oryginał?) inne. Metoda prób i błędów + net.

 

Może on musi pracować na 8?