Problem ze znakami polskimi, Windows XP Pro

Od jakiegoś czasu we wszystkich programach, nawet w napisach do filmów, jak oglądam, wszystkie polskie litery jak: ź,ć,ń,ś,ę,ą itp. zostały zamienione na jakieś znaczki.

Zauważylem tylko jeszcze jedną (może ważna rzecz), Jak piszę coś w Wordzie i potem to zapiszę jako dokument lub wydrukuję to polskie znaki bez problemu są.

Tu daje przykładowego screena, proszę o pomoc (format tylko w ostateczności :frowning: )

KLIK

A jest tak tylko w tym Realteku, czy w samym systemie tak samo się dzieje?Bo reszta wygląda normalnie.

FoO-FoO , nazwij proszę temat i popraw błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj regulamin forum.

Przepraszam, poprawione , temat mam nadzieję teraz już dobry.

Do Maestro00:

Mam orginalnego Windowsa XP Professional SP 2.

Wszystkie zakładki są na język polski (programisty)

Do Loookash89

Dzieje się tak we wszystkich programach np> Moorhunt, Gadu-Gadu (opisy gg), jak odtwarzam filmy z napisami np. w Allplayerze (wtedy brak polskich liter w napisach)

Już nawet myślę nad tym czy nie mogę jakoś całkowicie zmienić języka na angielski ?? (może wtedy polskie znaki byłyby zastępowane np. ś - s)

Sprawdz czy nie masz uszkodzonej czcionki “Tahoma” .

Miałem podobny problem , czcionkę usunołem i zainstalowałem ponownie ,zmieniłem też w wyglądzie w zaawansowanych .

mysz 1

A moglbys dokladniej mi opisac jak usunac czcionke i zainstalowac ponownie ??

Nikt juz nie ma pomyslow ??

  1. Wypakuj czcionkę z CD - XP z folderu I386

  2. Panel sterowania / Czcionki [można usunąć zaznaczoną czcionkę - “PLIKI”] .

Zobacz np:

http://forum.creamsoft.com.pl/index.php … pic&p=5380