Problem ze znalezieniem sterownika sata pod xp

witam mam problem potrzebuje sterowniki a konkretnie do dysku twardego SATA do toshiby a200-1my bylem na stronie toshiby ale tam do tego modelu ja nie znalazlem PROSZE O PILNA POMOC!! MOZE WIECIE GDZIE MÓGŁ BYM JE ZNALESC???

Najpierw powiedz do czego Ci potrzebne.

Chcesz je do instalacji Windowsa ? Jeśli tak to inaczej się to robi.

Poza tym Windows powinien Ci go już wykryć nawet bez tych sterków bo u mnie wykrywa bez problemu dysk pod SATA2.

Ale napisz co się dzieje nie tak.

tak wlasnie do instalaci xp a mam na laptopie w tej chwili zainstalowana viste…

A jaką masz płytę główną ?

Bo to musisz szukać sterowników do płyty głównej pod SATA a nie pod dysk…

Moj blad bylem nie precyzyjny zadajac te pytanie…

o kurcze tego nie wiedzialem nie wiem szczeze mowiac nie wiem mozesz mi powiedziec jak to sprawdzic??? mam laptopa toshiba a 200-1my…

sorki nie jestem zbyt zorientowany w tej materi dlatego takie pytania banalne zadaje

Sprawdź w instrukcji albo na pudle, tam przeważnie jest napisane co jest w kompie.

Ale znalazłem dokładne specyfikacje Twojego kompa i wiem już co tam masz :slight_smile:

Wchodzisz tutaj i pobierasz, i stosujesz się do instrukcji tam podanych:

:arrow: http://download.tuning-pc.pl/pliki/348/ … 2-bit.html

dzieki ci dobry czlowieku:) ale mam jeszcze troche z tym problem wygenerować to znaczy ze mam ja nagrac czy co?

bo wiesz jezeli mam to nagrac na dyskietce to troche kicha bo w laptopie nie mam staci dyskietek mam tylko w stacjonarnym co mi nic nie daje:(

Pobierasz, wypakowywujesz to, w środku jest pliczek.

Wkładasz dyskietkę do napędu i odpalasz ten pliczek.

Teraz pliki są zgrywane na dyskietkę, cały proces powinien trwać krótko.

Po wszystkim spróbuj zainstalować Windows’a.

PS.

I przestań ciągle zakładać nowe tematy z tym samym pytaniem.

dobra już nie będę więcej ich zakładał ja je wcześniej założyłem to przez desperacje ale już nie będę sorry! !!

czy może byc pen drive bo w laptopie nie mam stacji dyskietek???

Hmm nigdy nie próbowałem zabiegu z pendrivem.

Ale z tego co wiem, to WinXP niestety przeszukuje tylko stację dyskietek więc zabieg z pendrivem raczej się nie powiedzie. Jedyne wyjście to załatwić sobie stacje dyskietek do tego laptopa, albo po prostu zostać na Viście i tyle.

faktycznie z pendrivem to nie wypal trzeba będzie jednak załatwić ta stacje dyskietek… te stacje sa tez podłączane do usb prawda???