Problem ze znikającym dźwiękiem

(Jbaranski) #1

Mam dzwiek zintegrowany z plyta.Sterownik C-Media AC97 Audio Device.Zanika mi dzwiek.Np gdy załączy sie wygaszacz lub otworzy kilka programów.Co robić??

(S E B A11) #2

Mi to sie w ogóle wygaszacz nie włączy jak mam włączonego winamp-a np. bo gdzieś to daaawno temu ustawiłem ale nie pamiętam gdzie :PPP A co do tych programów to moze maszynka za słaba ?? Mi jak coś pamięć kompa zżera to winamp sie przycina więc może coś z tego…:?

(Misterdam) #3

Może być, że sprzęt ci nie wyrabia.

Napisz co tam masz w środku i jakie programy odpalasz kiedy zaczyna przerywać muzyka.

(Jbaranski) #4

Mam procka Intel Celeron 1700MHz, Płyta ECS P4IBASD (5PCI, 1 AGP, 1CNR,2SDR DIMM,2 DDR DIMM,Audio);Pamięć 256MB (PC3200 DDR) Typ BIOSu AMI; Karta NVIDIA GeForce4 MX 440. Karta dzwiekowa Intel 82801BA ICH2 -AC97 Audio Controller (B-5). Dysk 80GB. System XP Sp4 z uaktualnieniami. I co to moze być?

Złączono Posta : 31.01.2006 (Wto) 11:03

Jak odpale kilka programów lub jakąś gre( age of empiresIII) lub właczy sie wygaszacz(akwarium lub inny) Zainstalowalem sterowniki z płyty i nic.Zrobiłem aktualizacje z netu i tez nic.

(Misterdam) #5

Więc może być tak jak pisałem, celerony nie są zbyt wydajne i może brakować mocy obliczeniowej Twojemu prockowi, zwłaszcza że programy o których piszesz trochę tej mocy zużywają.

Zrób jeszcze tak. Jak odpalisz te programy i jakąś muzyczkę wciśnij Ctrl+alt+del i zobacz jakie procesy i w jakim stopniu obciążają procesor. Myślę że wtedy dokładniej poznasz przyczynę.

Jeśli nie chcesz aby tak się działo podczas uruchamiania innych programów możesz swojemu playerowi ustawić wyższy priorytet.

(Jbaranski) #6

przy załaczeniu wygaszacza lub jakiejkolwiek gry procek szaleje:( i ginie dzwiek.Dawniej chodził non stop na 100% i sie to nie działo.Da sie usunac taki problem czy z 3pietra go przez okno…

(Misterdam) #7

Spróbuj tak jak pisałem. Wciśnij ctrl+alt+del i na procesie który jest odpowiedzialny za odtwarzanie muzyki np. Winamp.exe ustawić priorytet np. wysoki.

(Jbaranski) #8

nie pomogło:-(

(Misterdam) #9

Spróbuj może jeszcze przeinstalować sterownik karty dźwiękowej, powinieneś je mieć na płycie ze sterownikami do płyty głównej

(Jbaranski) #10

probowałem. zaintalowałem z płyty i nic. Aktualizacje zrobiłem z netu i tez.Chyba pozostaje mi sie do tego przyzwyczaic:-(

(Kubusiek71) #11

Myśle ,że masz za mało pamięci RAM,ja miałem 512 i podobne rzeczy mi się po jakimś czasie od świeżego systemu działy.