Problem ze znikającym dźwiękiem

Mam dzwiek zintegrowany z plyta.Sterownik C-Media AC97 Audio Device.Zanika mi dzwiek.Np gdy załączy sie wygaszacz lub otworzy kilka programów.Co robić??

Mi to sie w ogóle wygaszacz nie włączy jak mam włączonego winamp-a np. bo gdzieś to daaawno temu ustawiłem ale nie pamiętam gdzie :PPP A co do tych programów to moze maszynka za słaba ?? Mi jak coś pamięć kompa zżera to winamp sie przycina więc może coś z tego…:?

Może być, że sprzęt ci nie wyrabia.

Napisz co tam masz w środku i jakie programy odpalasz kiedy zaczyna przerywać muzyka.

Mam procka Intel Celeron 1700MHz, Płyta ECS P4IBASD (5PCI, 1 AGP, 1CNR,2SDR DIMM,2 DDR DIMM,Audio);Pamięć 256MB (PC3200 DDR) Typ BIOSu AMI; Karta NVIDIA GeForce4 MX 440. Karta dzwiekowa Intel 82801BA ICH2 -AC97 Audio Controller (B-5). Dysk 80GB. System XP Sp4 z uaktualnieniami. I co to moze być?

Złączono Posta : 31.01.2006 (Wto) 11:03

Jak odpale kilka programów lub jakąś gre( age of empiresIII) lub właczy sie wygaszacz(akwarium lub inny) Zainstalowalem sterowniki z płyty i nic.Zrobiłem aktualizacje z netu i tez nic.

Więc może być tak jak pisałem, celerony nie są zbyt wydajne i może brakować mocy obliczeniowej Twojemu prockowi, zwłaszcza że programy o których piszesz trochę tej mocy zużywają.

Zrób jeszcze tak. Jak odpalisz te programy i jakąś muzyczkę wciśnij Ctrl+alt+del i zobacz jakie procesy i w jakim stopniu obciążają procesor. Myślę że wtedy dokładniej poznasz przyczynę.

Jeśli nie chcesz aby tak się działo podczas uruchamiania innych programów możesz swojemu playerowi ustawić wyższy priorytet.

przy załaczeniu wygaszacza lub jakiejkolwiek gry procek szaleje:( i ginie dzwiek.Dawniej chodził non stop na 100% i sie to nie działo.Da sie usunac taki problem czy z 3pietra go przez okno…

Spróbuj tak jak pisałem. Wciśnij ctrl+alt+del i na procesie który jest odpowiedzialny za odtwarzanie muzyki np. Winamp.exe ustawić priorytet np. wysoki.

nie pomogło:-(

Spróbuj może jeszcze przeinstalować sterownik karty dźwiękowej, powinieneś je mieć na płycie ze sterownikami do płyty głównej

probowałem. zaintalowałem z płyty i nic. Aktualizacje zrobiłem z netu i tez.Chyba pozostaje mi sie do tego przyzwyczaic:-(

Myśle ,że masz za mało pamięci RAM,ja miałem 512 i podobne rzeczy mi się po jakimś czasie od świeżego systemu działy.