Problem ze znikającym miejscem na dysku systemowym

Ostatnio na laptopie mam problem. Otóż mój laptop ma 2 formy zasilanie na prąd i na miejsce w dysku systemowym. Im dłużej korzystam z komputera tym mniej jest miejsca na dysku. I gdy już nie mam ani bajta wolnego miejsca muszę wyłączyć i uruchomić ponownie komputer. I wtedy mam znowu dużo miejsca.

Gdy używałem Programu AVG Pc Tuneup (naprawia różne błędy i optymalizuje system) użyłem opcji “Naprawa Dysków” i tam pokazało błąd na dysku systemowym, można to naprawić ale program żąda od montowania dysku.

I teraz nie wiem co mam zrobić ma Windows XP i czy to od montowanie dysku jest bezpieczne ?

Prosiłbym o porady jak najszybciej. :frowning:

Raczej nie sądzę, żeby odmontowanie dysku systemowego się w ogóle powiodło, ponieważ na nim działa system, i jak odmontuje, to komputer może się zawiesić.Daję ci sposób jak to zrobić bez odmontowania dysku.

1.Wejdź w Mój komputer

2.Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę dysku systemowego

3.Wybierz Właściwości

4.Wybierz zakładkę Narzędzia

5.Tam gdzie masz sprawdzanie dysku kliknij Sprawdź

6.Będą 2 opcje.Zaznacz obydwie

7.Kliknij rozpocznij.

8.System zaproponuje sprawdzenie dysku po ponownym uruchomieniu komputera.Kliknij Tak

9.Ponownie uruchom komputer.

10.Podczas ponownego uruchomienia komputera system sprawdzi, czy na dysku są jakieś błędy.Jeśli zostaną wykryte, będą naprawione automatycznie.

Powyższa metoda nie wymaga odmontowania dysku.

Wygląda to dość dziwnie…

kfazos ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nie zadziałało z tym co mówi Kuba3351

Co rozumiesz przez “nie zadziałało”?

Chkdsk się nie włączył, czy włączył się ale to nie rozwiązało problemu?

Jeśli chkdsk się nie włączył, to daję drugi sposób (też bez odmontowania dysku)

1.Kliknij Start

2.Wybierz Uruchom

3.Wklej komendę:

chkdsk C: /f /r

4.Kliknij OK

5.Wyświetli się takie czarne okienko, a w nim będzie pytanie, czy sprawdzić dysk podczas ponownego uruchamiania komputera.Naciskasz T a potem ENTER

6.Ponownie uruchamiasz komputer.

jak już mówiłem problemu nie rozwiązało miejsce nadal znika i się pojawia