Problem ze "znikającym" sygnałem wi-fi

Witam. Używałem routera Linksys WAG200, Neostrada 6mb, kablem do pc, a przez wi-fi PS3 oddalona 3 metry od routera i laptop HP z wbudowanym modułem wi-fi stojący piętro wyżej i kilkanaście metrów w prawo od routera. WSZYSTKO było ok, sygnał także do laptopa bez problemu docierał. Linksys po latach się zepsuł, zmieniłem na TP-LINK TD-W8901G.

TP LINK (firmowa antena 3 dBi) stoi DOKŁADNIE w tym samym miejscu co Linksys, co do centymetra! !!

No nie musisz wydawac tyle kasy. :slight_smile:

A co do problemu, to spróbuj usunác stare ustawienie poláczenia z linksysa na kompie i usunác karte wifi z systemu i zainstalowac ponownie. Wiem ze to troche extremalne. Ja tak mialem po przesiadce z d-link’a na linksysa wrt 160n.

Troche to dziwne ale mialem wrazenie ze mój latop sie przyzwyczail do tego routera i za cholere nie chcial z nim dzialac :evil:

Znaczy na PC nie ma nic od Linksysa, bo zarządzanie przez http było, z laptopa stery od wifi wywalę jutro i zainstaluję ponownie. Dziś już nerwów mi brak, tysiące kombinacji, czytania po stronach i NIC. Na chłopski rozum MUSI działać, ale już nie takie cuda widziałem

Jeśli masz w laptopie Xp SP2 lub Vistę to zaktualizuj firmware w routerze , jakiś czas temu problem był bardzo popularny.

Sprawdź także w zakładce gdzie ustawiasz własciwości sieci bezprzewodowej cz masz wybraną właściwą strefę / kraj (opcja przy wyborze numeru kanału, ustaw tam na POLAND jeśli laptop był kupiony w Polsce lub innym kraju UE oprócz Francji, jeśli we Francji lub USA ustaw odpowiedni kraj)

POLAND ustawione (laptop HP kupiony w PL nowy), soft NAJNOWSZY w routerze. Wywaliłem stery od wirlessa z lapa, nowa instalka i może 5% lepiej. Potrzebuję dosłownie w tym samym pomieszczeniu gdzie teraz łapie 2-3 kreski, tylko DWA metry dalej (łapie w kuchni, jest łuk bez drzwi i pokoik), niestety tam już kicha :confused: Próbowałem już we wszystkich pozycjach i wysokościach router i antenkę…

ps. Jaką moc ma takie wifi w lapie? chodzi mi o dBi. Czy jeśli dokupię http://www.allegro.pl/item940777770_tp_link_karta_sieciowa_wifi_usb_tl_wn422g_wi_fi.html to cholerstwo, wyłączę wifi w laptopie - będzie lepiej działało? Już nie chodzi o te 50zł za wifi na usb, ale nie kumam czemu nagle sygnału brak w tych samych miejscach gdzie jescze wczoraj działało na Linksysie.

Hmm teoretycznie moze ale wcale nie musi… Upewnij sie ze bedziesz mógl tá antenke oddac jesli nie zadziala bo szkoda kasy. Moze oddaj tego routera i wróc do linksysa (ja mam wrt160n i smiga :smiley: )

A co do problemu to moze cos sygnal zagluszac i tyle. Czasami wystarczy mikrofalówka u sásiada za sciáná czy tv. Kiedys mialem przypadek ze router nie chcial dzialac jesli w pomieszczeniu bylo wiecej niz jeden laptop (belkin)…

Sąsiadów brak, TO SAMO ustawienie tego samego w domu, we wtorek był Linksys - OK, w środę TPlink z 8dBi anteną i już słabo. Linksys się zepsuł po 2 latach i jednej burzy, spalił 1 wejście i sieciówkę :slight_smile:

Piszesz “teoretycznie”, więc czym się sugerować kupując coś wifi jeśli nie na jego mocy? :confused: wnioskuję, że wifi na usb, firmowe, z dodatkową anteną itp. będzie mocniej zbierało i tak już silny sygnał niż wifi wbudowane do 2 letniego latopa… :?