Problem ze zresetowaniem Windowsa 10

Cześć postanowiłem zrobić format windows 10 niestety ale wyskakuje coś takiego

pomimo że mój luther jest podłączony do pc, gdy klikam dalej komputer po chwili się resetuje i znów pojawia się ten komunikat. Co mam zrobić ?

Co to??

Miałem na myśli router sorka :joy::joy::joy:

Napisz dokładnie i po kolei jakie czynności wykonujesz. Bo “postanowiłem zrobić format” nic nie mówi.

Wykonałem zresetowanie ustawienia do stanu początkowego i kliknąłem opcję wyczyść tylko dysk na którym jest zainstalowany windows 10, później wybrałem kolejną opcję “usuń tylko moje pliki” i wtedy zaczął się proces resetowanie ustawień fabrycznych do stanu początkowego windows 10, więc wszystko przebiegało zgodnie z planem aż do tego momentu


A później wyskakuje ten komunikat, mam nadzieję że wszystko wyjaśniłem.

Normalnie uruchom komputer, otwórz Ustawienia > Aktualizacje i zaktualizuj system, łącznie z ewentualną aktualizacją do najnowszej wersji, czyli do wersji 1909.
Po tym ponów procedurę resetowania systemu do stanu początkowego.

1 polubienie

Wyjaśniłeś, że nie wiesz, co to formatowanie. Najlepiej bootowalnym gpartedem sformatujesz dysk, co usunie z wskazanej partycji wszystko do amen w systemie plików ntfs.
Po takim “formacie” masz mieć przygotowane bootowalne iso, czasem trzeba rufusa, bo nie wszystkie maszyny ruszą z iso windows 10 na pendriwie. To się nazywa czysta instalacja.

Astor dobrze Ci radzi.

Nie chcę się ośmieszyć ale po uruchomieniu komputera wyskakuje mi z powrotem to:

Więc nie wiem w jaki sposób mam wejść w ustawienia

… i po kliknięciu “Dalej” następuje restart i powrót do tego okna? Tak?

Dokładnie tak

No, to brak wejścia do systemu to już jest poważniejszy problem. Potrafię w tej sytuacji jedynie poradzić Ci normalną, “czystą” reinstalację systemu spod tzw. bootowania, o ile dysponujesz nośnikiem z instalatorem Windowsa 10. Ale może ktoś z forumowiczów ma inny pomysł?

A przy restarcie naciśnij SHIFT i co się pokaże :nauseated_face:

Niestety ale nic się nie pokazuję :frowning:

Mam pytanie, czy można windows 10 przywrócić do ustawień fabrycznych z poziomu biosu ? Tak się pytam z czystej ciekawości.

Generalnie mam drugi pc na którym jest zainstalowany działający windows 10, więc zrobię tak jak mówi Astor44

Można jedynie spróbować naprawy uruchamiania komputera, o ile dysponujesz nośnikiem (pendrajwem, płytą) z instalatorem Twojego Windowsa 10.

Dobra, myślę że nie ma sensu ciągnąć tego wątku zrobię tak jak doradza Astor, dalej już sam dam radę, dziękuję wszystkim za uwagę i pomoc, jeśli ktoś ma jakieś uwagi lub rady to zawsze jestem na nie otwarty :slight_smile:

Na drugim PC otwierasz stronę https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Pobierz narzędzie, odpalasz narzędzie, zaznaczasz utworzenie nośnika dla innego komputera na podłączonym wcześniej pendraku, jak skończy to przepinasz pedzia do kompa który nie bangla i przy starcie klepiesz f12 aby wywołać boot menu, tam wybierasz z listy pedzia którego podłączyłeś wcześniej, instalacja rusza.
Powodzenia.
W razie jakbyś coś nie wiedział to pytaj.

Dobra wszystko poszło gładko, mam jeszcze pytanie bo mój windows 10 zepsuł się na dysku HDD na którym pracowałem i miałem parę plików na których mi zależy, postanowiłem zainstalować windows 10 na czystym dysku SSD bo są szybsze i bardziej wydajniejsze i tutaj pojawia się kłopot. Dane mam na starym dysku a na nowym już ich nie mam, jak podłączam stary dysk wraz z nowym to dysk HDD staję się “Dominujący” i wyświetla się ten uszkodzony windows zamiast tego nowego co jest na SSDeku, jest jakiś sposób żeby to było na odwrót ? Znaczy chcę żeby HDD służył nie jako windows a zwykły dysk z danymi, proszę o pomoc.

Zaznacz w biosie z którego ma system startować.