Problem ze zrobieniem format C system XP

Czesc

sytuacja wyglada tak wkladam płyte z xp i restartuje komputer, dochodzi do momentu gdy trzba nacisnac jakis klawisz w celu rozruchu z cd klikam i nic.

W biosie mam ustawiione aby startowal z cd a second mam floppy.

Co moze byc przyczyna? po kilku minutach komputer sie restartuje a plytka wychodzi z cd-romu

Miałem taki problem pare miesięcy temu, ale odłożyłem instalację na następny dzień i się ładnie zainstalowało :slight_smile:

Jimy , system oryginalny??

Jak na moje oko, to masz klawiaturę na USB i w BIOSie masz ustawione, aby mysz i klawiatura USB były wykrywane przez system (OS) a nie BIOS. Ale to tylko moje przypuszczenie :wink:

Głupie porady zachowaj dla siebie - co ma system do BIOS-a

a co do problemu to sprawdź czy Bios wykrywa napęd CD (nie pamiętam dokładnie gdzie to bylo)

ale przeszukaj wszystkie ustawienia biosu

edit :

Przepraszam za zamieszanie

  • pamiętam że w biosie jest taka opcje wykrywania sprzętu i jeżeli jest to wyłączone to nawet jak ustawisz boot na CD to i tak nie ruszy

Ale to też chyba zależy od tego jaki masz BIOS

mareksolak , sorki ale ja tego nie pisałem, dziele kompa z bratem i teraz już wiem, że nie moge być zalogowany automatycznie na koncie :confused:

kamil tak dokladnie mam myszke i klawiature pod USB

moglibyscie koledzy mi dokladnie napisac jak to przestawic w BIOSI-e ?

pozdrawiam

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 18:41 został dopisany post przez Jimy

pomoze ktos? :frowning:

Jimy , podaj model płyty głównej albo nazwę Twojego BIOSu

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 18:46 został dopisany post przez Łukasz14

USB Legacy Support

Jeżeli chcesz korzystać z klawiatury i myszy USB w DOS-ie, musisz ustawić opcję Enabledw stosownym polu (punkt 46).Zadanie Włącza porty USB w DOS-ie.

Zalecane ustawienie Enabled

Jeśli podłączyłeś do peceta mysz lub klawiaturę USB, ustaw opcję Enabled, aby korzystać z nich w DOS-ie (i w BIOS-ie). Alternatywna nazwa parametru to Legacy USB Support.

USB Mouse/Storage Support

Zadanie Włącza porty USB w DOS-ie.

Zalecane ustawienie Enabled

Wybierz opcję Enabled, aby mieć dostęp do myszy i dysków USB również w środowisku DOS. Korzystając wyłącznie z Windows, możesz ustawić opcję Disabled.

Poszukaj takich opcji w biosie (moga się trochę innaczej nazywać)

płyte główną mam Pole: Kobian KOB KT266a FSX

typ biosu adward modular

jesli nie to podalem to wybacz ale nie znam sie za dobrze na tym i niestety ale trzebaby mi bylo dokladniej wytlumaczyc. Sprawdzilem to za pomoca programu Everest

sproboj zrobic kopie plytki moze jest juz zjechana i ine rusza wiadomo o co chodzi

wydaje mi sie ze to nie pomaga, poniewaz mam inna płyte i problem jest nadal :frowning:

jutro napisze jak to w biosie wyglada jak pozmnienialm na enable z disable

ustaw w Biosie:

Keyboard USB: enable

PLUG & PLAY: ON

I po ptokach.

dysk masz sata II moze nie masz sterow do sata II

underface , ale to by mu się włączyła chociaż instalka…

no racja sory moj bład;p

ej a moze napęd juz przeszedl na emeryture

W biosie bylo tak:

Integrated Peripherals i w tym OnChip USB Controller [All Enabled] i USB Keyboard Support [Enabled]

PnP/PCI Configurations i w tym Assign IRQ For USB [Enabled]

Tomasz Tomecki nigdzie nie widze tego PLUG&PLAY

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 19:56 został dopisany post przez Jimy

panowie co dalej robic?

Jak dla mnie to masz w Biosie włączone wsparcie USB. Może podepnij ją do innego portu USB, albo skombinuj od kolegi klawiaturkę na PS/2 lub ewentualnie USB i sprawdź na niej czy pójdzie.