Problem ze zrobieniem konkretnego efektu ze zdjęcia

Mam pytanie. Chciałbym uzyskać coś takiego jak jest w pliku w załączniku ze zdjęcia. Czy jest to możliwe? Chodzi mi o jak najlepszą jakość i wygladzenie krawędzi tych linii. Można to uzyskac za pomoca jakiegoś filtru albo czegoś takiego czy będzie trzeba to zrobić ręcznie?

[EDIT]

Przepraszam. Zły link teraz będzie OK

http://maniekq.ovh.org/Save0039.JPG

Jeśli chodzi o to w jakim programie miałoby być to zrobione to mógłby to być Corel Draw, Corel Photo-Paint lub Photoshop ewentualnie inny jeśli byłoby lepiej. Jestem otwarty na propozycje.

ManiekQ - Link nie jest dostępny.

Pobierz obrazek i umieść go na jakimś ogólnodostępnym serwisie np. fotosik.pl

  1. niektórzy nie maja możliwości (brak rejestracji np. ja) na ściąganie plików z tej strony

  2. jakim programem :?:

Popraw tytuł na konkretny.

zamieść tutaj obrazek. bo nie wiem o co ?Ci chodzi

Poprawiłem wszystko w pierwszym poscie. Mam nadzieje że teraz jest OK.

Nie wiem czy o taki efekt ci chodziło nom ale :slight_smile:

obrazeklw3.th.png

Ogólnie zrobiłem to w PSP9

Dzięki za pomoc. Jednak chyba nieprecyzyjnie wyjaśniłem o co mi chodzi.

Sprawa wygląda tak:

mam fotki jakiegoś sprzętu i chciałbym z nich zrobić takie właśnie zarysy jakie są na załączniku. Inaczej - nie korzystam z tego co w załączniku - to tylko taki wzór jak to ma wyglądać.

Aha no i wszystko jasne ogólnie to musisz się troszkę znać na rysowaniu i jakoś na oko tworzyć takie kształty… raczej nie znam programu który by to robił automatycznie :wink: poszukaj jakiegoś rysownika :smiley:

W zdecydowanej większości programów do grafiki rastrowej znajdują się filtry do wykrywania krawędzi. Jako, że osobiście korzystam z GIMPa, mogę pomóc Ci uzyskać efekt zarysów w tym programie. Jednak jeżeli poznasz istotę wykrywania krawędzi w GIMPie, z pewnością poradzisz sobie w innym programie .

Efekt można uzyskać na kilka sposobów.

Przedstawię, moim zdaniem najłatwiejszy:

  1. Po uruchomieniu obrazka w GIMPie przechodzimy do menu: Filtry > Wykrywanie krawędzi > Krawędź. Wybieramy sobel i ustalamy moc dla filtru. Proponuję od razu spróbować na pełnej mocy :slight_smile: [10].

  2. Warstwa > Kolory >Inwersja (w ten sposób tworzymy negatyw powstałego obrazka, dzięki czemu krawędzie staną się czarne).

  3. Warstwa kolory > Progowanie - lewy suwak przesuwamy w lewą stronę, prawie do początku, patrząc jednocześnie na obrazek, aby zostały tylko niezbędne krawędzie. Prawego suwaka nie potrzeba używać :slight_smile:

  4. Za pomocą gumki wymazujemy niepotrzebne pozostałości, zostawiając tylko krawędzie.

Wielkie dzięki za pomoc.

Cośtam zrobiłem :wink: .

Ja za to polecam do tego progrmy do grafiki wektorowej. Np. illustrator. Pen tool - dobry brush i gotowe.