Problem ze zrobieniem lektora do filmu

Witam mam maly problem poniewaz nie wiem jak i czy to jest mozliwe zrobic lektora do filmu

chodzi o to czy jest mozliwosc zrobienia lektora do filmu z napisow , i czy jest mozliwosc zgrania tego filmu z tym lektorem na plyte DVD i wlaczenie filmu na DVD aby ten film byl z lektorem

wiem ze sa programy Ekspressivo i Ivona tylko problem jest w tym ze nie wiem jak zrobic cos ala e-booka tylko zeby to bylby lektor do filmu

Iczy jest mozliwosc zintegrowania tego zeby wszystko bylo zsynchronizowane

wiem skomplikowane ale mam nadzieje mozliwe do zrobienia

dziekuje za pomoc 8)

Jest to możliwe. Robiłem tak jeden film. Proces jest dość czasochłonny.

  1. Otwórz film w subeditplayerze.

  2. Otwórz w subeditplayerze okno gdzie edytuje się napisy i dodaj napisy do filmu.

  3. Musisz pozmieniać usunąć niektóre znaki typu /,." aby lektor ich nie czytał.

  4. Musisz spolszczyć angielskie słowa typu John na Dżon aby lektor poprawnie je wymawiał

  5. Uruchom film wraz z napisami i ze sztucznym lekotorem oraz jakiś program do nagrywania dźwięku np. AudaCity i nagraj ścieżkę dźwiękową tegoż filmu wraz z lektorem.

  6. Użyj programu do połączenia nowo nagranej ścieżki dźwiękowej z obrazem np. program Virtualdub.

No i zrobione.

Dużo pracy a efekt… no cóż taki sobie. Ale może lepsze to niż czytanie.

zamiast Subplayera możesz korzystać z AllPlayera, jako lektor znakomity jest ivona (jest program expressivo z wbudowanym tym syntezatorem, demo jest do pobrania na http://www.expressivo.pl), podobno najlepszy na świecie, a zgrywać dźwięk możesz Windows Movie Makerem, obrazu nagrasz i dodasz w 1 programie. No i powyłączaj inne dźwięki np gg żeby nie zakłócało.

dziekuje sprobuje