Problem ze zrobieniem lektora do filmu

(Ciupa Michal) #1

Witam mam maly problem poniewaz nie wiem jak i czy to jest mozliwe zrobic lektora do filmu

chodzi o to czy jest mozliwosc zrobienia lektora do filmu z napisow , i czy jest mozliwosc zgrania tego filmu z tym lektorem na plyte DVD i wlaczenie filmu na DVD aby ten film byl z lektorem

wiem ze sa programy Ekspressivo i Ivona tylko problem jest w tym ze nie wiem jak zrobic cos ala e-booka tylko zeby to bylby lektor do filmu

Iczy jest mozliwosc zintegrowania tego zeby wszystko bylo zsynchronizowane

wiem skomplikowane ale mam nadzieje mozliwe do zrobienia

dziekuje za pomoc 8)

(Darek130475) #2

Jest to możliwe. Robiłem tak jeden film. Proces jest dość czasochłonny.

1. Otwórz film w subeditplayerze.

2. Otwórz w subeditplayerze okno gdzie edytuje się napisy i dodaj napisy do filmu.

3. Musisz pozmieniać usunąć niektóre znaki typu /,." aby lektor ich nie czytał.

4. Musisz spolszczyć angielskie słowa typu John na Dżon aby lektor poprawnie je wymawiał

5. Uruchom film wraz z napisami i ze sztucznym lekotorem oraz jakiś program do nagrywania dźwięku np. AudaCity i nagraj ścieżkę dźwiękową tegoż filmu wraz z lektorem.

6. Użyj programu do połączenia nowo nagranej ścieżki dźwiękowej z obrazem np. program Virtualdub.

No i zrobione.

Dużo pracy a efekt... no cóż taki sobie. Ale może lepsze to niż czytanie.

(matrix012345) #3

zamiast Subplayera możesz korzystać z AllPlayera, jako lektor znakomity jest ivona (jest program expressivo z wbudowanym tym syntezatorem, demo jest do pobrania na http://www.expressivo.pl), podobno najlepszy na świecie, a zgrywać dźwięk możesz Windows Movie Makerem, obrazu nagrasz i dodasz w 1 programie. No i powyłączaj inne dźwięki np gg żeby nie zakłócało.

(Ciupa Michal) #4

dziekuje sprobuje