Problem ze zrobieniem PARTYCJI

Instalowalem windowsa i niedalo sie zrobić partycji i mam tylko jedną:( Próbowałem Partytion Magic na zainstalowanym windowsie i nic lipa… I mam teraz tylko jedeną 78GB da sie coś zrobić aby podzielić to na mniejsze??

hajduk123 ale nie ma łatwiejszych sposobów na zrobienie partycji jak te dwa którymi robiłeś… Co robiłeś że ci nie wyszło? Partition Magic musi być w pełnej wersji - trial nie robi faktycznych zmian, pozwala tylko sobie w programie poklikać, może to dlatego? Opisz coś więcej, co robiłeś i jakie komunikaty były?

Jak instalowałem windowa to tam jest C dodaj partycję D usuń partycje. Ja klikałem i C i D i nic sie nie działo

Załatw sobie Dyskietke z windows 98 włóz no i komendą " fdisc " zrób sobie partycje na nowo, powinno pomoc, tylko mały myk, trzeba formatować na nowo, przy partition magic nie trzeba fakt, ale nieraz mi sie zdarzyło że przez ten programik wszystko poszo sobie papa, no i na nowo trzeba było robic, ja polecam dyskietka 98 / fdisc, i po problemie, robisz sobie dwie partycje, lub 4 ile tam chcesz, no i gotowe, instalujesz wina i wszystko gra :slight_smile:

Złączono Posta : 23.01.2006 (Pon) 12:46

Oczywiscie dyskietke musisz włożycz po uruchomieniu kompa, wybierasz wiersz polecen no i pracujesz pracujesz =] góra pół godzinki i gotowe.

Win98 działa pod Fat32 , jeśli ma WinXp i zrobił NTFS ,

to ta dyskietka nie wykryje dysku

Lipa bo przecierz win98 to jest FAT32 a w xp to jest NTFS a ja chce miec partycje w NTFS

Ale fdisk wykryje :slight_smile: i partycje ntfs też (jako partycje “spoza dos”) i bedzie umiał ją zdjąć i zrobic całą resztę :slight_smile:

a po zainstalowaniu windowsa sobie przekonwertuje na ntfs. okrężna droga ale jeśli normalnie się nie dało…

Jeżeli masz win98 i dysk 78GB, mogę się mylić ale win98 nie obsługuje chyba

takich dużych dysków?