Problem ze zrozumieniem licencji

Posiadam firmowy laptop, czy mogę zainstalować aplikację - np. “Subedit” (odtwarzanie divx) pomimo, że w licencji napisano: “z wyłączeniem zastosowań komercyjnych” ? Moim zdaniem tak, gdyż ja to rozumie, że za pomocą tego programu nie można osiągać zysków poprzez, np publiczne odtwarzanie filmów i czerpanie z tego korzyści ! Ale jeśli ja to robię tylko dla siebie ?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Proszę Was o odpowiedź, jak to w końcu jest ?

Z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi !

jurbab :o

Wdg. mnie nie wolno.

Skoro jest to laptop firmowy to nie.

Popatrz na licensję ad-aware:

Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych

a przez zwykły skan korzyści nie osiągniesz :wink:

Tak, ale co można rozumieć pod pojęciem “komercja” ?

Jurbab. :oops:

Ja bym to rozumiał że jakiś koleś nie może przyjść do Ciebie, przeskanować Ci kompa ad-aware’em i wziąć za to kasę.

A zastosowania komercyjne, to takie które dają w efekcie korzyść majątkową, więc jak zainstalujesz Subedit’a na kompie i edytujesz filmy a potem je sprzedajesz to wtedy jest to komercja, jeżeli robisz to dla siebie to nie ważne na jakim kompie.

A jeśli tak nie jest to co w tedy jeżeli nie masz kompa i chcesz se film z wakacji edytować na kompie w kafei internetowej, też nie wolno bo ktoś bierze za to kasę, nie bezpośrednio ale zawsze

Czyli w zastosowaniach w firmie. Tak jak właśnie firmowy komputer.

Złączono Posta : 21.07.2006 (Pią) 18:01

hmmm problem leży właśnie w tym iż każdy może to brać na inaczej :lol:

Zastanawiam się, czy może skontaktować się z autorem tego programu, co on rozumie pod tym pojęciem ?

Ps. Chce być legalny a ztym zawsze jest największy problem !!

( nielegalni nie mają problemu !!

jurbab :frowning:

Myslę,że bez problemu możesz korzystac z tej aplikacji :slight_smile:

Uważam, że w naszym kraju są tak kretyńskie przepisy, że nic nie wiadomo !!

subedit@interia.pl ==> email do A. Sikory (twórcy subedita).

Możesz się go zapytać: jak będzie miał czas na pewno odpowie i będziemy mądrzejsi.

Do tego czasu może korzystaj a allplayera lub innego programu :wink:

a sprawdza ci ktos sprzet pod tym wzgeldem ?? przeciez to nie ma sensu!! wiec zainstaluj i ciesz sie tym :smiley: NIE OSIAGASZ ZYSKOW PRZEZ TEN PROGRAM a tylko o to w tym chodzi

Według mnie może na spokojnie zainstalowac.Mimo iż laptop jest firmowy to instalujac go nie zarabia na tym programie (pracujac na nim,korzystajac z niego),a w licencji pisze iż z wyłaczeniem celów komercyjnych,więc chyba wniosek nasówa sie sam.

Nie no ludzie, bez jaj. Laptop firmowy oznacza, ze jest uzywany do celow sluzbowych, czyli komercyjnych. Programy na nim zainstalowane sa przeznaczone rowniez do celow sluzbowych! SubEdit Player mozna wykorzystac np. do ogladania prezentacji. Jestem przekonany, ze oficjalnie nie mozesz uzywac programow z taka licencja na tym sprzecie.

Rownie dobrze moglbys zainstalowac np. edytor html na tym kompie twierdzac, ze chciales zbudowac sobie wlasna strone domowa, a w rzeczywistosci…

ale może ktoś inny na nim zarobić