Problem ze zwykłą Irdą na Usb

Mam telefon Sagem my401X dostałem od kolegi Irdę (takie jest na niej oznaczenie USB-IrDA 5Vdc 440mA) na usb oraz kabel przedłużający tą Irde.Po podłączeniu Irdy wyskoczyła informacja w trayu ze znaleziono nowy sprzęt:USB to Serial po chwili pokazał sie kreator znajdowania nowego sprzętu,kreator zapytał sie czy ma się połączyć z wirtyna Windows Update zaznaczyłem tą opcje,przeszedł do nastepnego kroku pytajac czy zainstalować automatycznie oprogramowanie lub z wyznaczonej lokacji zaznaczyłem to pierwsze i wyskoczyło ze nie można zainstalować sprzętu,a gdy zakończyłem prace z kreatorem wyskoczyla notka w trayu ze sprzet moze nie działać właściwie ale sprzetu nawet nie widać.Odłączyłem irde zresetowałem kompa,podłączyłem irde i dalej to samo.Włączyłem kreatora dodawania nowego sprzetu dałem dodaj nowe urządzenie zaznaczyłem Urządzenie podczerwieni->standardowy port podczerwieni dałem dalej pokazało sie okieko z wyborem portów COM1 i COM2 zaznaczyłem COM1 pomieliło chwile i kreator zakończył prace z komunikatem ze urzadzenie zostało zainstalowane.ale nigdzie go nie ma skąd można sciagnać jakieś starowniki.

Z tego co wiem, jak ja używałem irdy podłączylem tylko usb nie instalowałem żadnych sterów i łaczylem się z telefonem ale to mógł być inny model irdy!

a tej tak nie ma ze podłączam i działa właśnie nie chce tak działać

Musisz znaleźć odpowiedni sterownik. Najlepiej zapytaj kumpla, czy do tej Irdy sterowników nie ma :slight_smile:

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 23:57

Bo z tego co się orientuje, to zawsze przy Irdzie jak się kupuje, to są sterowniki do niej

nie ma właśnie

To wpisz w google nazwe Irdy, to coś może znajdziesz…

nic juz szukałem

OT-y -> KOSZ