Problem. Zepsuty dysk czy może inny powód?

Witam każdego użytkownika tego forum. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc z moim komputerem. By pojąć problem przedstawię go wam pokazując scenkę (Wiem że dziwnie to brzmi, ale to tak się dzieje na prawdę) Włączamy komputer , wszystko się ładuję i jest elegancko odpala się ładnie menu, ale potem jest coraz gorzej. Komputer zwiesza się jeśli uruchomię np. Przeglądarkę internetową oraz np. Gadu-Gadu. Programy te najpierw nie odpowiadają. Piszę brak odpowiedzi i komputer nie reaguję na żadną komendę (CTR+ALT+DELETE) i nic nie robi nie odpowiada. Po pewnym czasie się odwiesza by popracować ładnie. Ale potem to samo uruchamiam znowu jakiś program i znów nie odpowiada, mało tego po chwili pokazuje się Ekran gdzie system informuje nas o Fatalnym błędzie i komputer się resetuje. Ale zamiast się odpalić wyskakuje menager rozruchu, który pyta nas w jakim trybie uruchomić komputer. Nie ważne czy wezmę Awaryjny czy Normalny wyskakuje problem o tym, że Brak sterownika. Zacytuje “System Windows nie może się uruchomić z powodu braku Jądra lub jest ono uszkodzone” albo “Liczba kontrolna nagłówka nie zgadza się z sumą kontrolną” i tak się nie da uruchomić. Wyłączam go i za jakiś czas to samo, ale po kilku próbach (czyli klikania ENTER włącza się normalnie) ale znów pochodzi trochę i znowu, albo zdarza się że gubi inne sterowniki od innych programów powodując nie uruchomienie ich. I do was pytanie co może powodować działanie tego.

Działania które zrobiłem:

Próbowałem go naprawić płytką przez opcję Napraw Komputer

Cofałem go poprzez narzędzie Przywracania Systemu

Formatowałem go z 3 razy robiąc wszystko od nowa ( instalacja ponowna systemu )

Oddawałem do każdego fachowca jednak u niego to się nie pojawiało

Komputer:

Jest to 2 rdzeniowy, z systemem operacyjnym Vista. Karta graficzna Geforce 9500. Dysk Twardy z pojemnością 300 gb.

Więc proszę o pomoc z tym problemem. Wiem że najlepiej by było kupić nowy komputer ale uważam że jest on dobry i wystarczy wyszukać przyczynę

PS: Nie wiedziałem gdzie podać wątek więc postanowiłem go napisać w rzeczach związanych z systemem Vista.

Zobacz na innym zasilaczu czy też to samo będzie sie działo

Ja mam komputer stacjonarny. Zmieniłem listwy kable i to samo

Według diagnostyki wszystko jest good. Jutro aktualizuje te sterowniki i napisze efekty.

zrobiłem to i nic nadal to samo a może to sprzęt ? może procek albo dysk twardy nawalił?

tonymahony , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

z początku też tak myślałem, i mam zamiar to zrobić. Ale Procka też wymienie

Ja mam 2 rdzeniowy Intel :stuck_out_tongue_winking_eye:

~tonymahony najpier to sciągnij sobie progs OCCT Perestroika dajesz power suply i po 2 minutach wiesz co jest do wymiany jak po tescie po minucie się sam komp zresetuje z BSOD to zasiłka do wymiany :wink: o ile pójdzie dalej to po 5 minutach zakończ żeby kompa do końca nie sfajczyć i wklej temp. tutaj :wink:

i drugi test jaki wykonaj to pociąg z netu HDD Regenerator jak wypluje błedy to albo pełna wersja i naprawiasz albo jak cię stać to nowy dysk i śmigasz dalej.

gdzie to słyszałeś u wróżki czy w serwisie ?

szukać raczej nie muszę wystarczy jak w miesiącu tym programem naprawiam ok. 120 dysków i w 80% dyski wracają do właścicieli,

forum to jedno można się douczyć i poczytać ale praktyka niekiedy pokazuje całkowitą odwrotość tego co piszą tak jakby komuś zależało :x