Problem, Zmiana adresu ip, Naszaklasa :D


(Wojtas170) #1

Jestem bardzo zdesperowany, wiec pisze tu:P

Otóż, wysłałem koleżance prezent na n-k(anonimowy), widocznie ona źle to zrozumiała i ma zamiar podać mnie na policje za "naruszanie przestrzeni osobistej" moje pytania:

1) Po czym mogą mnie złapać?

2) Jak zmienić na stałe adres IP w Vista

3) Ma prawo do zgłoszenia tego? :smiley:

Proszę pomocy! Wiem że zły temat, ale pomocy!


(Rosiak112) #2

1.nie mogą cię złapać !!

2.nie da się zmienić na stałe ! próbuj z noi-ip.com (ale to nie zmienia ip na stałe tylko przypisuje domene)

3.Nie,zakceptowała regulamin nk no więc....


(Cedar) #3

Jeśli ten "prezent" nie podpadał pod np. pornografię/pedofilie/treści faszystowskie itp. (czyli był zgodny z polskim prawem) to nie zrobiłeś nic niezgodnego z prawem a ona zgodziła się otrzymywać tego typu "prezenty" od innych userów tego "rewelacyjnego" serwisu. Zgłaszając to tylko się ośmieszy.

  1. Po IP.

  2. Zmiana IP nic nie zmienia - operatorzy/dostawcy internetu na wniosek organów ścigania (prokuratury) udostępnią logi, z których będzie wiadomo kto i kiedy łączył się z danego IP. Ale Prokuratura musi o te dane wystąpić do dostawcy/operatora telekomunikacyjnego a w to wątpię, bo:

  3. Ona ma takie prawo, nikt jej tego nie zabroni - natomiast policja lub prokuratura może nie wszcząć postępowania, bo nie będzie do tego podstaw (brak znamion przestępstwa) - w tym przypadku prawie pewne, że tak postąpi, jednak trafiają się nadgorliwi (najdelikatniejsze określenie takiego prokuratora) prokuratorzy, o czym wiele razy słyszeliśmy w TV, radiu i czytaliśmy w prasie.


(Rosiak112) #4

trochę się mylisz jak ktoś ma dajmy na to blueconnect i ma ip lokalne(standard) to w tym czasie co ten ktoś ma dane ip to to ip może mieć w tym czasie około 300tysięcy osób w polsce,więc co komuś będzie po logach od operatora....


(Bela Daniel) #5

I tak po logach da się dojść kto, gdzie i kiedy.

NIE DA SIĘ W 100% UKRYĆ DZIAŁAŃ W SIECI. NAWET STOSUJĄC TOR'A. WSZYSTKO DA SIĘ ODNALEŹĆ - ZALEŻY OD NAKŁADÓW CZASU ORAZ PIENIĘDZY!


(Wojtas170) #6

Ok dzięki wam :stuck_out_tongue:


(Agatonster) #7

Rangar ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(fiesta) #8

Po to są własnie logi na serwerze, żeby po IP komputera wewnątrz sieci można było sprawdzić, kto z niego w danym momencie korzystał.

Niech autor napisze co to za "niespodzianke" sprawił koleżance, że chce to zgłaszać na Policję.


(Wojtas170) #9

Niech autor napisze co to za "niespodzianke" sprawił koleżance, że chce to zgłaszać na Policję.


(fiesta) #10

Drogi pytający :wink:

W takim układzie pozostaje mi tylko "pogratulować" Tobie takiej "koleżanki", która z powodu takiej pierdoły robi Ci aferę. Zaś samemu Tobie zdroworozsądkowej oceny zaistniałej sytuacji i mniej paniki. Przecież na Policji nikt jej takiego zgłoszenia nie przyjmie, a wręcz zostanie wyśmiana (no chyba że nie do końca mówisz nam prawdę).

8)