Problem zuruchomieniem laptopa

Witam, To ten laptop: Asus S96S Core 2 Duo T8100 +2GB +250GB +GF8600 . Kupiłem go wczoraj w sklepie internetowym Primakomp. Po podłączeniu ukazał się napis: , Reboot system or insert any boot device and press any key". Po włożeniu CD z systemem do napędu nic się nie dzieje, nawet jej nie rozpędza, płytka jest ok, bo sprawdzałem na PC. Ponadto laptop mocno się grzeje po prawej stronie pod klawiaturą mimo,że nie ma jeszcze systemu i procesor nie powinien być mocno obciążony… Co jest nie tak i co mam robić? Oczywiście kilka prób ponownego uruchomienia daje ten sam efekt.

Bedę wdzięczny za sugestie, wierzę,że coś poradzicie , bo już dwa razy pomogliście - skutecznie! :smiley:

Pozdrawiam cały zespół dobreprogramy!

Waldek Fortunka

Moje namiary: waldekfortunka@wp.pl

kom.: 885303814

domowy: 071 8479815

Jeśli podczas uruchamiania się laptop chodzi głośno i się grzeje to nie przejmuj się.

Nie które modele podczas startu pracują na maksymalnych ustawieniach żeby zanalizować czy wszystko jest OK, dzieje się tak zwłaszcza po wejściu do biosu.

Upewniłeś się że nie ma w laptopie partycji przywracania systemu, tzn. Recovery?

W BIOSie masz ustawione bootowanie z płyty?(boot first device(czy jakoś podobnie) i tam ustawiasz na czas instaalcji swoj napęd.).A na pewno jest w nim dysk? :wink:

ffox.pl, Partycji to chyba nie ma bo to nówka, ledwo co go wypakowałem s pudła a kupiłem bez systemu.

Lookash89, No właśnie, mam kłopot z wejściem do BIOS-u, zwykłe Del nie działa , raz mi się udało ale nie wiem jak to zrobiłem i z wrażenia zamknąłem nawet nie popatrzywszy jak jest z ustawieniami boot’owania, ponoć u Asusa to F2?

Nie wiem jak jest w laptopach.Ale raczej będzie to jeden z klawiszy funkcjonalnych(F.).

Próbuj:)

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

asterisk; dzęki za dobre słowo. No to precyzuję: Po w.wym. komunikacie nie uruchamia się napęd DVD i nie mogę wgrać ( zainstalować systemu operacyjnego). Ustawienie w BIOS-ie na : First boot device :DVD , też nie pomogło. Czy można jeszcze coś zrobić zanim go odeślę w ramach reklamacji?

waldekfortunka

Miałem napisać czy w innym napędzie płyta działa,ale zobaczyłem w pierwszym poście że już sprawdzałeś.Więc jeśli nie działa bootowanie ja oddałbym go na gware.

Dizięki Lookash89 i tka właśnie zrobię! :smiley:

tutaj oddaj na rekalmacje aczkolwiek moge ci pomóc z tym ,przy lapkach asus funkcje są dostępne tylko za pomocą dwóch klawiszy jak napisano w innstrukcji obsługi jest to esc oraz f2 podczas startu generalnie w instrukcji znajdzesz pomoc