Problem związany z brakiem dostępu do panelu sterowania

(Pingol91) #1

Witam, wiele razy już na tym forum mi udzielono pomocy, więc znowu proszę was o poratowanie mnie w problemie. Ogólnie mój problem polega na tym, że nie mam dostępu (kompletnego) do Panelu Sterowania. W menu Start nawet nie mam nawet ikony tego panelu: 20036600644658234236.jpg

a wpisując w oknie uruchom "control panel" wyskakuje mi takie okienko: 39564139924468801780.jpg

Nie wiem co spowodowało tą (wydaję mi się) poważna usterkę, nie było mnie w domu dwa miesiące, a z komputera korzystała moja siostra. Przed wyjazdem, chciałem się zabezpieczyć przed taka sytuacja i utworzyłem dla niej osobne konto i programem "Beniamin" poblokowałem jej możliwość ściągania plików z neta i dodawanie i usuwanie programów, jednak ten program był tylko 14-dniową wersja i upływie tego okresu wszystko się odblokowało. Po przyjeździe od razu usunąłem tego Beniamina, i od razu jej konto przy okazji. Moje konto na którym aktualnie jestem to konto administratora, więc nie mam pojęcia dlaczego miałbym mieć na nim jakiekolwiek "ograniczenia". Nie wiem co mam robić, a nie chcę znowu bawić się w formaty, mam nadzieję, że mi pomożecie, z góry serdecznie wam dziękuje.

(pawcio1212) #2

uruchom tryb awaryjny konto administratora

oraz przywracanie systemu przed instalacją benjamina

(Leon$) #3

masz Windows XP Professional więc

Start >> Uruchom >> gpedit.msc >> Konfiguracja użytkownika >> Szablony administracyjne >> Panel sterowania >> PPM po prawej na Zabroń dostępu do Panelu sterowania >> Właściwości >> wyłączony lub nie skonfigurowano >> zastosuj >> OK >> restart

:slight_smile:

(Pingol91) #4

Zmieniłem tam z "nie skonfigurowano" na "wyłączony" i nadal to samo, ikony też mi nie przywróciło :confused:

(Leon$) #5

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

(Pingol91) #6

Dzięki bardzo :slight_smile: Bóg Ci to w dzieciach wynagrodzi dobry człowieku ^^