Problem

Po pierwsze gra jest pozyczona od kolegi a po drugie ,ze niema napedu dvd niezobowiazuje go to do robienia obrazow plyt .

jakie kolwiek opreacje na grze sa karalne ,to ,ze kupujesz gre niemasz zadnych praw operacji na plikach a tym bardziej archiwowaniu i nagrywaniu na CD .

Zapoznaj sie troche z prawami autorskimi a puzniej sie wypowiadaj :evil: :evil:

A gdzie on napisał ze to kolegi gra? Bo jakos nie moge znaleźć. A po drugie, uważam że jesli wybuliłem 100 zł na grę mam prawo zrobić z nią wszystko co chce oprócz crackowania, ingerowania w kod oraz kopiowania CELEM ZAROBKU lub ROZPOWSZECHNIANIA.

Na swój użytek też można crakować. Co z tego że zrobie kopie orginalnej cd/dvd jeśli mi nie ruszy bo jest zabezpieczona.

Może już nie schódźmy z tematu :wink:

a jak myslisz ?zastanow sie troche .

Co myslisz ,ze by kupil gre na DVD skoro niema DVD ?

ps.czasami wystarczy troche pomyslec.

Nie ,mozesz tylko w nia grac ,niemasz zadnych praw ingeracji w cokolwiek !!

Ano prawda, ze StarForcem rózne cyrki sie dzieją (vide bodajże Breed z CDA, musieli wydać ‘patcha’ zeby po zainstalowaniu innego patcha gra poszła :wink: )

hehe bambuchy hehe no tak sa takie skrajnie chore przypadki ,ale to juz trzeba miec troche aby nierowno pod sufitem.

Ja to w sumie w tej kwesti moge powiedziec tyle co nic ale wydawcy decyduje na jaka skale i czy wogule ich produkt moze byc w jaki kolwiek sposub ‘‘przerabiany’’ .

podobnie jak moje zdanie twoje tu ma tez nic do gadania ty mozesz uwazac swoje ale za to developerzy ustanawiaja prawa i ty mozesz sie z nimi niezgadzac ale zakupujac i co najwazniejsze instalujac gre zgadzasz sie na pewne warunki a wnich jest napisane ,ze niemasz prawa niczego zmieniac…widze ,ze sam niewiesz na co sie zgadzasz .

po kilku browarkach tez bys nietrafial :evil:

kornik13 : sugeruję przemyśleć co piszesz. To jest fizycznie niemożliwe. Dane z nośników CD i DVD są odczytywane w zupełnie inny sposób (choć w obu przypadkach laserem), układem o innej optyce i korzystając z innych właściwości światła. Kompatybilność napędów DVD z płytami CD jest wyłącznie dobrą wolą producentów czytników/nagrywarek DVD.

Edgar : jeśli nie stać Cię na napęd DVD, idź do znajomego, który DVD posiada i zgraj płytę do VOBów. Pamiętaj jednak, że licencja na grę pozwala jej używać tylko na jednym komputerze (to znaczy, że kumpel za przysługę nie może wymagać zostawienia mu tych płyt/obrazów). Obrazy załadujesz do wirtualnego napędu za pomocą np. Daemon Tools.

Nie, nie można. Wszelka ingerencja w kod programu jest zwykle sprzeczna z umową licencyjną.

Ale jakoś trzeba odpalić kopie zapasową