Problematyczne zachowanie płyty dvd

(Mervilleux) #1

Witam, jakiś czas temu nagrałem płytę z filmem używając programu ashampoo burning studio. Przez jakiś czas było okej. Jednak obecnie jest tak, że kiedy próbuję odtworzyć płytę w DVD podłączonym do TV, wyskakuje error disk. Jednak po którymś razie odtwarzacz widzi płytę, wyświetla jej zawartość i można spokojnie oglądać. Płyta nie jest porysowana. Próbowałem materiał z płyty zgrać na komputer, ale w komputerze stacjonarnym na nowej nagrywarce dvd komputer wyświetla puste pole, choć pokazuje, że płyta jest zapisana. To samo dzieje się w laptopie, który niedawno miał wymieniany napęd dvd i to samo jest z napędem USB. Próbowałem używać programu ISO Buster, ale ten także nie widzi zawartości płyty. Czy ktoś zna jakiś sposób, żeby taką płytę zgrać na dysk?

(stens1950) #2

Kropka płyny do naczyń na płytę i przemyj, dobrze wytrzyj i spróbuj ponownie uruchomić.

(Mervilleux) #3

Płyta jest czyściutka bez najmniejszej rysy. Są lepsze sposoby niż płyn do naczyń. Nie działa ten sposób.

(stens1950) #4

Spróbuj innymi programami https://www.google.pl/search?client=opera&q=odzysk+danych+z+DVD&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8