Problematyczne zachowanie płyty dvd

Witam, jakiś czas temu nagrałem płytę z filmem używając programu ashampoo burning studio. Przez jakiś czas było okej. Jednak obecnie jest tak, że kiedy próbuję odtworzyć płytę w DVD podłączonym do TV, wyskakuje error disk. Jednak po którymś razie odtwarzacz widzi płytę, wyświetla jej zawartość i można spokojnie oglądać. Płyta nie jest porysowana. Próbowałem materiał z płyty zgrać na komputer, ale w komputerze stacjonarnym na nowej nagrywarce dvd komputer wyświetla puste pole, choć pokazuje, że płyta jest zapisana. To samo dzieje się w laptopie, który niedawno miał wymieniany napęd dvd i to samo jest z napędem USB. Próbowałem używać programu ISO Buster, ale ten także nie widzi zawartości płyty. Czy ktoś zna jakiś sposób, żeby taką płytę zgrać na dysk?

Kropka płyny do naczyń na płytę i przemyj, dobrze wytrzyj i spróbuj ponownie uruchomić.

Płyta jest czyściutka bez najmniejszej rysy. Są lepsze sposoby niż płyn do naczyń. Nie działa ten sposób.

Spróbuj innymi programami https://www.google.pl/search?client=opera&q=odzysk+danych+z+DVD&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8