Problemiki : 100%CPU ,firefox ,descrip.ion

Witam. :)Ostatnimi czasy nie dają mi spokoju następujące problemiki .Niewiem czy nie pomyliłem sekcji umieszczając je tutaj :

  • Od pewnego czasu na pulpicie pojawiła się ukryta aplikacja descrip.ion . (ślepy jestem jeśli była tam od początku) W każdym bądź razie niewiem czy jej utworzenie nie ma związku z instalacją jakiegoś programu. Czy powinienem ją usunąć ?

  • Czy ktoś wie jak usunąć dodatek dla firefoxa —plug in od skypa --nie można go usunąć konwencjonalną metodą.

  • 100% CPU w menedżerze zadań podczas odtwarzania teledysków w you tube na pełnym ekranie. W mniejszym okienku jest 60-90 % . Sprawa wyglądała identycznie na poprzednim systemie (również XP ) miesiąc temu przed formatowaniem dysku. Wcześniej instalowane były inne kodeki (na poprzednim systemie). Śmiem twierdzić że nie w nich leży problem. Robiona była również zmiana w rejestrze mająca związek zobciążeniem procka przy formacie AVI . (Pentium 4 2,2GHz) Czas procesora zabiera ma się rozumieć przeglądarka -firefox 2.0.0.6. Czy problem nie leży przypadkiem w sprzęcie? albo w biosie ?

  • ciekawi mnie jeden z zarejstrowanych ataków w logu nips KERIO który ma kierunek wychodzący (99% jest przychodząca) BAD-TRAFFIC udp port 0 traffic misc activity. Jak to wytłumaczyć ?

  • Co sądzicie o Spyware Terminator , Crawler toolbar - pytanie powinno zawędrować do innego wątku. Czy pojawiły się jakieś nowe refleksje ? Mr. Green jak na razie obywam się bez antywira . (przy surfowaniu urozmaiconym)

Kod:

Pentium4 2,2 ,MSI845E Max 100/133MHz FSB ,256Ram (DDR?)no name ,ATX Megabajt mgb-300atx, GeeForce 4 MX 420 ,Mint CMI8738 Neo 512 ,

To plik systemowy, nie usuwaj!