Problemy GTA V

Witam mam problem z GTA V a konkretnie kiedyś gra działała na wysokich i bardzo wysokich ustawieniach bardzo dobrze ale teraz mam ok. 30 fps na średnich i mniej czy ktoś wie o co może chodzić? Temperatury mam wysokie CPU ok 95 a GPU ok 80 i to jest cecha mojego sprzętu
Specyfikacja:
model: HO omen 15 dc1065nw
i5 9300H
gtx 1650 4GB
8gb ram ddr4 2666mhz
m.2 248gb
1tb hdd i na nim jest gra
z góry dzięki za odpowiedź

Nic nowego … “kiedyś” gra nie miała tylu aktualizacji co teraz.
Temperatury masz normalne.

Sterowniki zainstalowane ?
Jak wyglądają ustawienia w grze ?

Mam domyślne dla konfiguracji

I tak wyglądają fps przy lataniu oppressorem II według frapsa


Po ustawieniu domyślnych jest lepiej ale wcześniej było 60 przy ograniczeniu do 60

Jak stoisz ze sterownikami?
zmniejsz zagęszczenie ludności / zróżnicowanie przechodniów i skalowanie dystansu na ok 75%
Odbicie na wysokie
Cieniowanie powierzchni na wysokie
Post FX na wysokie
Filtrowanie anizotropowe na x8

Zmieniłem ustawienia i znalazł sterowniki do grafiki jeszcze sprawdzę resztę i napiszę czy pomogło

Niestety ale nic to nie dało robiłem restart komputera po zainstalowaniu sterowników

No to po kolei rób to co wyżej napisałem.

No właśnie to zrobiłem taki sam fps jak na średnich ustawieniach

A wyłącz Ambient Occlusion i Teselację.

Gdzie to się wyłącza?

4 obrazek

95C na CPU to zdecydowanie nie są “normalne” temperatury…

W tym modelu laptopa owszem. HP pokpiło sprawę co poprawił w modelu z Ryzenem.

Jak bardzo podczas gry spadają Ci zegary CPU i GPU? Temperatury mogą być te same, ale może CPU czy GPU mocniej obcinają zegary niż wcześniej.

Jest podobnie ale problem w tym że taki fps jest jak ma też 80 - 85 bo 95 jest po jakimś czasie grania wyłączenie dwóch opcji też nic nie dało miałem podobny problem w the forest na Full hd na każdych ustawieniach 25fps A na hd 40 A po paru tygodniach na Full hd wysokie 60 fps
EDIT: więc może zmiana rozdziałki pomoże
EDIT2: na 1366x768 jest 50 ale widać czasami pikselowe artefakty na krawędzi pojazdów

Miałem taki problem z fps ale po pewnym czasie znikną ale znowu wrócił

HP nigdy nie słynęło z “zimnych” i cichych laptopów, przy takich temp Cepa i Gpu na bank zrzuca takty…