Problemy Lenovo ideapad330

Cześć wszystkim

Piszę z pewnym problemem, posiadam laptopa Lenovo ideapad330, laptop ma pół roku ale użytkowany jest dopiero teraz ponieważ tato nie miał kiedy :wink: Ja laptopa używam głównie do pracy i grania i z tym ostatnim właśnie jest problem. Karta graficzna przegrzewa sie po kilkunastu sekundach. Gry mają ogromne spadki klatek które utrzymują sie na poziomie 10-15 fps, czasem mniej. Zminimalizowanie gry i włączenie na nowo z paska zadań pomaga na kilka sekund, bo potem karta graficzna zarówno zintegrowana jak i AMD Radeon 530 osiagają ponad 90 stopni… Wyłączenie zintegrowanej karty nie pomaga, a wręcz jest jeszcze gorzej. Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak jest, 10 letni komputer który mam w domu nie ma takich problemów, a tutaj nowy sprzęt i nie da się w nic pograć. Załączam screen z HWMonitor i proszę o pomoc.

Dodatkowo, dziwi mnie sam fakt, że głównie wykorzystywana jest karta zintegrowana podczas kiedy AMD “uruchamia” się jedynie w trakcie gier

Tak ma być, oszczędność energii.

W co grasz?
Będę brutalny: próbujesz grać na integrze z Athlona 200GE, czyli procka za 200 zł. Taka wydajność jest tej 530. CSGO, Fortinite te 50 fps będzie miało, ale Wiedźminy i reszta… zapomnij.

Jak kładziesz laptopa? Nie na płasko na blat? To kilka stopni dodaje.

Rozebrać. Przeczyścić radiator. Położyć nową pastę. Powinno być ok

1 polubienie

Pewnie wystarczy tylko wyczyścić radaiator

Na 6 miesięcznym laptopie który jest użytkowany raptem miesiąc?

W CSGO w ogóle nie moge pograc, klatkuje bardziej niż prezentacje w PP

…ale ustawienia najniższe? Bo Może z rozpędu dałeś FFHD i wysokie?