Problemy na allegro

Kochani doradżcie mi w jaki sposób chronić się przed oszołomami na ALLEGRO. Jestem wkurzony do bólu. Miałem piękne i czyste konto z samymi pozytywami. Znalazł się osioł , który wylicytował u mnie w środę o 23.30 a w sobotę o 00,30 już wystawił sążnistego “negatywa” za sprzęt. Ani nie wpłacił kasy na konto, ani nie odebrał sprzętu, nawet nie odezwał się do mnie po licytacji. Jedno jest pewne jego dane rejestracyjne są fałszywe i licytuje tylko by komuś dokopać. Nie ma pełnej aktywacji. czy takich ludzi można zablokować , ale nie tylko w opcji “kup teraz” , ale na wciąż. Radżcie , zgłosiłem problem do Allegro, ale zanim oni odpowiedzą mninie ruski rok.

Najprościej to zastrzec że licytacja jest tylko z pełną aktywacją konta i uwarzać kto licytuje i już nic więcej się nie da zrobić niestety. Odpowiedz na negatywa i wyślij gościowi maila i go postrasz policją -> wygranie licytacji wiąże się z zawarciem umowy pomiędzy kupującym a sprzedającym czyli możemy sprawę skierować do sądu. Wprawdzie pewnie gościu się nie odezwie… ale przynajmniej będzie wiedział że lepiej nie robić sobie kawałów… zakładając że to jakiś 12 latek, bo po co ktoś starszy ma sobie kawały robić w ten sposób ?

I to było najlepsze posunięcie jakie mogłeś zrobić. W moim przypadku odpowiadają na e-maile bardzo sprawnie.

Nie da się wyselekcjonować aby użytkownicy bez pełnej aktywacji nie mogli brać udziału w aukcji, jedynie tak jak wspomniałeś nie mogą kupywać za pomocą opcji Kup Teraz.

Możesz jedynie zastrzec na stronie aukcji lub O mnie, że tacy użytkownicy muszą potwierdzić swoją chęć brania udziału w aukcji, w przeciwnym razie usuniesz jego kwotę. Oczywiście nie rozwiązuje to problemu w 100%, ale innego wyjścia nie widzę :?

macie rację.tak zrobiłem na wszystkich swoich aukcjach. jednak co zauważyłem , ten oszołom [bo innaczej go nazwać nie można] licytuje na godzinę lub nawet nie przed końcem. w momencie gdy przelicytuje w ostatniej chwili na “lewym” koncie , to znów będę miał problem.

powiadom o tym zespół allegro podaj im konto gościa

to lepiej niech pokaże komentarz

Nawet nie próbuj ujawniać loginu :x

asteriks witaj. nie zauważyłem postu szanownego kolegi , który chce mój login na allegro [heheheheh], ale zamiast niego mogę ujawnić mu chętnie numer rachunku bankowego celem dobroczynnych wpłat na cel odśnieżania mojego miasta.

guliwer - gościu po trzecim negatywie którego otrzyma w odpowiedzi bedziemiał zablokowane konto bo można mieć max -2 pkt za komentarze. Jak założy nowe to zrobi ewenualnie to samo ale już wkrótce potem zablokują mu IP i się skończy. Sprzedaję regularnie na allegro nie trafiłem jeszcze na takiego typa (ponad 200 transakcji) - miałeś pecha o prostu.

"Czy Allegro może usunąć komentarz, który otrzymałem?

Na Allegro obowiązuje generalna zasada braku ingerencji w wystawiane komentarze. Za treść opinii odpowiedzialny jest wystawiający. Allegro nie decyduje o zasadności komentarzy. Aby jednak uniknąć nadużyć, istnieje kilka sytuacji, w których możemy rozważyć usunięcie lub edycję treści komentarza (dotyczy to także odpowiedzi na komentarze):

* osoba, która wystawiła komentarz brała udział w aukcji (lub częściej: w wielu aukcjach różnych Użytkowników) jedynie w celu zamieszczenia opinii, z intencją zaszkodzenia Użytkownikowi lub Użytkownikom Allegro (nasze działanie: usunięcie wszystkich wystawionych w ramach takiej akcji komentarzy i wyciągnięcie konsekwencji wobec wystawiającego)."