Problemy po instalacji HTC Home - log

Witam,

 

ze względu na to, że od kilku dni nie działa mi systemowy gadżet pogody, zainstalowałam dzisiaj program HTC Home: http://www.dobreprogramy.pl/HTC-Home,Program,Windows,20572.html

Przy okazji musiałam zainstalować .NET Framework, zgodziłam się i czekałam. Avast kilka razy poinformował, że zablokował wirusy czy coś tam (nie pamiętam szczegółów, bo informował, że nie muszę podejmować żadnych działań). Po instalacji programu okazało się, że zainstalowało się sporo … nie wiadomo czego. Jakichś śmieci. W gruncie rzeczy zgadzałam się, ale nie było możliwości się nie zgodzić - ew. przerwać instalację. Ogólnie to wszystko było bardzo dziwne. Potem się okazało, że chociaż jest połączenie z Internetem, to nie da się otworzyć żadnej strony w żadnej przeglądarce, ani aktualizować antywirusa, ani Malwarebytes Anti - Malware. Usunęłam wszystkie programy, które się zainstalowały, a przynajmniej te z nich, które widziałam (Revo Uninstaller), ale Internet wciąż nie działał (poza tym komputer działał jak zawsze). Przeskanowałam Malwarebytes Anti- Malware’m, program znalazł 435 podejrzane obiekty! Wszystkie poszły do kwarantanny, ale Internet nadal nie działał (na tablecie z tą samą kartą SIM - działało, modem też działał). We wszystkich przeglądarkach stroną startową był mystartsearch, bez możliwości zmiany. Jedyne co mi przyszło do głowy, to przywrócenie systemu do stanu sprzed kilku dni (przed dużą wtorkową aktualizacją, bo wkrótce po tym przestał działać gadżet pogody, od którego dzisiaj wszystko się zaczęło). OK, wszystkie zmiany zostały cofnięte, Internet działa, ale i tak nie jestem pewna, czy wszystko jest w porządku, tym bardziej, że parę tygodni temu komputer był w serwisie (nie dotyczyło to systemu, ale pojawiły się pewne zmiany także w systemie, zresztą serwisant usunął hasło i był na moim koncie, nie pamiętam po co; także czyścił system i usunął m.in. ikonkę zmiany języków, której teraz nie udaje mi się przywrócić na stałe). 

Na drugi raz pobierz wersje portable, która nie instaluje śmieci http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/System/System-Enhancements/Portable-HTC-Home.shtml#download ,a tymczasem uruchom i przeskanuj ADWCleaner http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako fixlist:

Raporty w załączniku - niestety strony wklej i wklejto wciąż nie działają. 

FRST.txt

Fixlog.txt

Wejdź w menu (Mozilla ) - Opcje / Prywatność / Tu odszukaj Historia ( wyświetl ciasteczka ) w nowo otwartym oknie klik w polecenie Usuń wszystkie ciasteczka.

Zamknij i przejdź do pozycji Zaawansowane / Sieć / Treść pamięci podręcznej -> ( Wyczyść teraz ).

Zamknij menu i sprawdź jak otwierają się strony.

Te same czynności wykonaj dla Chrome.

 

Menu, dodatki ( Mozilla i Chrome ) radzę się zastanowić nad ilością.

Przeskanowałam Malwarbytes - wszystko czyściutko, niczego nie znalazł. 

Potem jeszcze przeskanowałam AdwCleanerem - coś tam znalazł i usunął. Nawet w ustawieniach przeglądarki nie ma już tej koszmarnej wyszukiwarki mystartsearch.