Problemy po instalacji Sunrise Seven

(Mlody993) #1

Witam,

Mam problem z Windowsem 7 po instalacji programu Sunrise Seven. Zaczął przy starcie wyskakiwać mi błąd z KOSZem, niestety nie wiem co to za komunikat bo mam Niemiecki Windows. :confused: Wiem tylko, że błąd wyskakuje podwójnie i dotyczy 2 partycji.

Partycja C to systemowa, do niej tego błędu nie ma. Ale do dwóch pozostałych (recovery i partycja z innymi danymi) jest ten błąd.

W ciągu ostatnich 3 dni wyskoczyły mi już 2 Blue Screeny, używam Win7 odkąd tylko wyszedł na rynek i teraz to były moje pierwsze Blue Screeny (poważnie, nigdy wcześniej nie miałem). Robiłem punkt przywracania systemu, ale teraz nie mogę znaleźć tej opcji w Panelu Sterowania (Niemiecki Win).

Czy wam też po instalacji tego programu dzieją się przeróżne rzeczy? Na przykład wczoraj wcięło mi ikony programów i gier... Po odpaleniu np. GG ikona sie pojawiła, to samo z Skype i innymi programami/grami. :confused: Teraz właśnie miałem BlueScreen i po tym od razu wyłączyłem wszystkie opcje w Sunrise Seven które wcześniej zmieniłem. Zobaczę co będzie dalej. Mam ochotę odinstalować program Sunrise Seven tylko nie wiem czy mi ustawienia zostaną czy pójdą w śmietnik razem z tym programem (druga opcja mi odpowiada ;p).

Wcina mi także ustawienia Counter-Strika i innych gier takich jak CoD MW 2, Assassin Creed 2 itp. ogólnie każda gra która jest zainstalowana.

Proszę o pomoc. ;/

@edit:

Właśnie zauważyłem, że wcielo mi dzisiaj profil Gadu-Gadu i STEAM. -.- Wczoraj w nocy skanowałem kompa Avastem i nic nie wykryto. ;/

@edit2:

BlueScreen występował po uruchomieniu 1 programu i 1 gry. Przeinstalowałem te 2 rzeczy i potem próbowałem je uruchomić to znów BlueScreen. :confused: Potem odinstalowałem Sunrise Seven i przeczyściłem kompa i rejestr programem CCleaner, zrobiłem punkt przywracania. Teraz gdy odpalam GG profil istnieje, gdy odpalam program lub gre które powodowały Blue Screena wszystko działa. :slight_smile: Wygląda, że problem rozwiązany, a program Sunrise Seven to jakiś pic na wodę . xD Ale zobaczymy co będzie dalej. Teraz robię ponowny skan kompa antywirusem.

(niezDarek) #2

przywracanie systemu spróbuj uruchomić wpisując w pole wyszukiwania na panelu Start:

%windir%\system32\restore\rstrui.exe

dalej już chyba sobie dasz radę,

(Fundacjapomocszkole0) #3

Witaj.

Używam Sunrise Seven od jego pierwszego wydania. Cały czas sprawuje się należycie.

Mam jednak ograniczone zaufanie do Avasta. Proponuję gruntowne sprzątanie rejestru, usunięcie zbędnych plików a szczególnie skanowanie ( choćby skanerem online ).

W SS nie włączaj tylko opcji przeznaczonych dla systemu 32 bitowego. Pozdrawiam

(Mlody993) #4

Właśnie mam system 32 bitowy, ale nie włączałem tam nic. Użyłem tylko tego, aby usuwał z ikon "Skrót do..." i strzałkę skrótu w ikonach. ; P

Avastem skanowałem i 0 problemów, skanerem online dziś także, komp czysty.

@edit:

Dzisiaj znów Blue Screen. Na szczęście dzisiaj zapisał się plik minidump. :slight_smile:

(Fundacjapomocszkole0) #5

Witaj. Można więc założyć, że program SS nie jest głównym winowajcą.

Proszę zajmij się aktualizacją sterowników. Skorzystaj z tej porady z innego forum Win 7.

http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktu ... -3501.html

Potem przeskanuj jeszcze raz innym skanerem. Pobierz program Revo Uninstaller i nim usuń problematyczne programy. Sprawdź też aktualizacje Windowsa. Jeżeli to nić nie da, należy użyć opcji - Napraw - z płyty instalacyjnej lub dysku naprawy. Pozdrawiam

(Mlody993) #6

Włączyłem aktualizacje, zainstalował 27 aktualizacji i jak na razie problemów nie ma. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Jeśli będę miał jeszcze jednego Blue Screena to zastosuję się do Twojej porady.