Problemy po konwersji plików

witam

wczoraj konwertowałem system plików z fat32 na ntfs po konwerji komputer wolniej się otwiera , procesor intensywniej pracuje ,

nie wiem czysciłem rejestr i nic , defragmentowałem wszystkie dyski (ntfs) i o dziwo perfect disk 7 każdy dysk defragmentuje w 5 s !!

o co chodzi ??

komp : athlon xp 2.6Ghz , 768 Ram

Złączono Posta : 26.02.2006 (Nie) 9:24

w procesach nic nie przybyło nic nie ubyło :?

Złączono Posta : 26.02.2006 (Nie) 9:28

dysk maxtor 80 G 7200 rpm Ata133

Jesli defragmentuje sie w 5 sek tzn ze juz jest zdefragmentowany (no chyba ze z wykresu wynika cos innego).

Takich operacji nie powinno sie robic na istniejacych juz plikach a co dopiero calym systemie. Proponuje ci zrobic format (pelny) tej partycji i na nowo zainstalowac system.

Ja uzywam NTFS na wszystkich kompach i nie mam zadnych problemow, ba, nigdy bym juz na FAT nie wrocil (lepsze bezpieczenstwo danych).

jeżeli sie konwertuje system plików z fat32 na ntfs to niestety jest powolniejszy odczyt i zapis danych na tej partycji na której było wykonane konwertowanie. Gdy się zrobi format i sformatuje się partycje odrazu na ntfs to nie ma problemu żadnego i odczyt i zapis danych jest normalny.

Wyłącz indeksowanie dysku.

a jak sformatuje i ustawię na nfts to będzie wszytsko ok ?

czy odczyt danych o których wspominałeś będzie w porządku ?

Złączono Posta : 26.02.2006 (Nie) 12:07

a gdzie się to wyłancza ?

ja miałem podobnie, przekonwertowałem fat32 na ntfs, troszke operacje dyskowe były wolniejsze, ale zrobiłem formata całego dysku i wtedy system plików ustawiłem na ntfs i działało normalnie. Narazie nie ma co robić formata, może jakis inny użytkownik forum ma ciekawsza i lepszą porade. :mrgreen:

Wyłącza się tak. Mój Komputer - prawoklik na dysku - Właściwości - na dole okienka zdejmij zaznaczenie przy “Zezwalaj na ideksowanie tego dysku …”. Powtórzyć dla wszystkich partycji.

nie może wszystkich plików ‘wyindeksować’ !!

pokazuje sie komunikat że nie może jakiegoś pliku ruszyć i koniec

Złączono Posta : 26.02.2006 (Nie) 20:30

udało się ale nic nie przyśpieszyło :frowning: