Problemy po podkręceniu e5200

Podkręciłem swój procesor zwiększając jego FSB z 200 na 240 żeby miał 3GHz. Nie zmieniałem żadnich napięć. Pamięci ustawiłem tak aby miały swoje 800MHz i CL4 oraz zmieniłem im napięcia z 1.8 na 2.2. Czasami jednak komputer nie chce wstać lub się resetuje ale nie cały czas. Maksymalna temperatura jaką uzyskał proc narazie to 41 stopni. Od czego to może zależeć? Co muszę zmienić?

Mój sprzęt:

e5000 2.5GHz@3.0GHz

MSI p31 Neo-F v2

Patriot LLK DDR2 2x1GB CL4

CoolerMaster eXtreme Power 500W

Podnieść minimalnie napięcie na procesorze.

Ok zwiększyłem z 1.2500 do 1.2625. Potestuje i sprawdze czy wszystko ok :wink:

Edit:

Niestety nic to nie dało nadal sie resetuje. Zwiększyłem jeszcze trochę do 1.2750 i narazie ok ale zobacze jeszcze po dłuższym działaniu.

a próbowałeś obniżyć fsb

C1E i EIST wyłączony?

Podbij też napięcie na mostku.

Testowałeś kompa w orthosie? CL przestaw na wyższe, przy Intelu CL5 nie obniża wydajności.

Przecież on kręci po co ma obniżać? Szybciej będzie miał?

Ustaw pamięci na 1.9V i cl5. FSB zwiększaj co 10 i testuj orthosem na priority 9 i testuj 20min orhosem i sprawdzaj temp w everest, hwmonitor, core temp. Wył C1E i EIST tak jak piszę tobi.

Po wyłączeniu EIST i ustawieniu mnożnika spowrotem na 12,5 (bo po wyłączeniu automatycznie zmiejsza do 7) win nie chciał wstać - cały czas blue screeny. Na którym mostku mam podbić to napięcie?

północnym-Northbridge

O ludzie kolejna osoba która bierze się za coś o czym niema zielonego pojęcia.

Przeczytaj te dwa artykuły.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-3

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

ile masz ustawione fsb?

mati75:

A umiesz czytać ? Sieja napisał że “Podkręciłem swój procesor zwiększając jego FSB z 200 na 240 żeby miał 3GHz”

Wiesz mi tez się wydaje trochę dziwne że podbił o 40MHz i już ma niebieskie ekrany. Ale P31 jest bardzo słaby do OC.

Sieja:

Przeczytaj to co dałem w dwóch linkach i dopiero w tedy bierz się za OC kompa.

Do o/c e5200 i e7200 na 4GHz spokojnie starczy, nie potrzeba do tego wysokiego FSB, do o/c procków z FSB 333MHz i niskim mnożnikiem może nie wystarczyć.

Ale P31 jest bardzo słaby do Oc.

:x

Co za bzdura, weź schowaj się dzieciaku do nory i nie wychylaj się. Mam E5200 i płytę Gigabyte na chipie P31 z fabrycznego zegara 2.5 Ghz bez problemu mam teraz 3,5 Ghz i to nie jest kres możliwości. przy dobrym selekcie można mieć i przeszło 4Ghz.

Jest też parę osób które mają dobrze podkręconego 4 rdzeniowca ale w tym wypadku wskazany już jest mod płyty zmniejszający “vdroop”. Nie wierzysz to zajrzyj do specjalnego tematu na forum purepc.pl poświęconemu mojej płycie.

Następnym razem jak coś będziesz chciał napisać niedouczony dzieciaku to się zastanów.

KabutO:

Sam jesteś dzieciakiem niedouczony Troll-u. Poczytaj sobie a dowiesz się że P31 w OC wypada zdecydowanie gorzej nawet od P35 a o mocnym kręceniu np: Q6600 zapomnij. Co nie znaczy że niemożna kręcić ale tak jak mówiłem o wysokich zegarach zapomnij no i nieszczęsne vdroopy gdzie na P31 są jeszcze większe niż na P35.

PS: Ja mówię o normalnych wersjach płyty a nie modowanych gdzie bardzo często można stracić gwarancje.

mógł zmiejszyć, więc się pytam