Problemy po podłączeniu routera

Witam

To mój pierwszy post na tym forum, ale przejde do sedna sprawy a mianowicie mam taki roblem:

kupiłem dzisiaj router. Podłączyłem go internet bezprzewodowy w całym domu działa, telefon VoIP który ma też działa ale internet w komputerze stacjonarnym do którego mam internet podłączony przez kabel od routera nie działa. Proszę o pomoc bo nie bardzo wiem co mam w takie sytuacji zrobic a internet w komputerze stacjonarym jest mi bardzo potrzebny.

Pozdrawim michalsharp

Jeśli wcześniej komputer stacjonarny był tym który miał internet to pewnie w ustawieniach karty sieciowej masz wpisane ręcznie IP’ki i inne ustawienia. Zerknij do połączeń sieciowych -> kliknij w właściwości swojego połączenia kablowego -> protokół tcp/ip -> właściowości (ustaw wszystko na automat po DHCP). Restart i zobacz czy działa.

wielkie dzieki, zmieniłem i działa jak należy…

ustawiłem wszystko u siebie w kompie na automatyczne… internet mi działa… później skonfigurowałem go poprzez wpisanie komendy 192.168.1.1 i teraz internet w komputerze stacjonarnym mi działa ale laptop nie widzi sieci bezprzewodowej przez co nie mam neta w laptopie… pomocy…