Problemy po wymianie RAM w laptopie

(Radzio83) #1

Witam mam nastepujący problem: mam laptopa hp pavilion dv5224nr w którym jest 1Gb ram ( w dwóch kościach po 512mb).Ja kupiłem sobie 2 kości po 1Gb w kazdej Kingston'a , własciwości maja te same - 333 , 2.5 v itp i pisze we własciwościach komp. ,ze moge rozbudowac max do 2 GB . Po wymianie kosci win wykrywa mi 2Gb Ramu czyli prawidłowo , ale po minucie lub kilku minutach wyskakuje mi okienko ,ze win. został odzyskany z powaznego błedu a chwile póżniej wyskakuje mi niebieska plansza( DOSowska ) i komputer sie restartuje:( Sprawdzałem w BIOSie i tam tez te ramy są ) Czyli niby wszystko jest Ok a jednak po zalogowaniu sie win XP wyskakuje jakis problem i cos sie dzieje skoro mi restaruje system.

(Tomek Kulig) #2

moze dzieje sie tak dlatego ze pamieci do tego modelu musza byc dedykowane, a moze wystarczy aktualizowac bios

(Srebrny Wilk) #3

Prawdopodobnie pamięci, tak, jak napisał przedmówca muszą być dedykowane.

Możliwe jest również, że są uszkodzone.

Dlaczego?

Ładunki elektrostatyczne albo nie wyjąłeś baterii z lapotopa na czas wymiany pamięci.

(Radzio83) #4

co to znaczy ,ze pamieci muszą być dedykowane ?? jak zauktalizować biosa?? , a co do baterii to nie wyciagalem jej podczas wymiany ramów:( i to tez może byc przyczyna- mogłem je uszkodzić przez to??

(Srebrny Wilk) #5

Mogłeś je uszkodzić.

Jak zaktualizować BIOS dowiesz się na stronie producenta Twojego laptopa.

W przypadku większości markowych laptopów pamięci powinny być dedykowane.

Stawiam przyczyny w następującej kolejności:

1. Uszkodziłeś pamięci

2. Powinny być dedykowane

3. Stary BIOS - choć wątpię.

(Adalbert) #6

A ja przed tą Twoją 1. wstawiłbym uszkodzenie fabryczne i słałbym czym prędzej na gwarancję.

(Radzio83) #7

skoro uszkodzilem pamiec do dlaczego komputer mi przez pare minut chodzi i wykrywa mi te ramy i w biosie i w win. , jak by były popsute to chyba wogóle by nic nie działało

(Srebrny Wilk) #8

Żeby w ogóle nie działały, to trzeb by je spalić w piecu.

Uszkodzenie tego typu polega na uszkodzeniu niektórych komórek pamięci przez przepięcie.

Pamięc zaczyna pracować wówczas niestabilnie.

(Radzio83) #9

czyli co mam kupić nowe ramy czy jak?? nie ma innego wyjscia ,żeby to sprawdzić??

(Srebrny Wilk) #10

Nie musisz się sprzedawcy przyznawać, jak je instalowałeś i zareklamować.

(Radzio83) #11

tak tylko kupilem je online:(

(Srebrny Wilk) #12

To masz większe prawa, niż, gdybyś kupił w sklepie, w którym byłeś osobiście.

Przy umowie zawartej na odległość masz prawo do jej odstąpienia w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.

(Srebrny Wilk) #13

NIe zgodzę się, że Kingston to wielki s...

Tym nie mniej w tym roku zaobserwowałem ogromy spadek jakości produktów tej firmy.

Chyba celem oszczędności ostatnie testy jakości firma postanowiła przenieść na urzytkowników.

(Radzio83) #14

Faktycznie - pytałem sie u informatyków i przyczyna jest w tym ,ze ramy sa niededykowane - czyli nie sa pod konkretną firme - w moim przypadku pod HP , dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: Ja musze odesłac te ramy i kupić nowe - dedykowane , pozdro:)