Problemy po wymianie RAM w laptopie

Witam mam nastepujący problem: mam laptopa hp pavilion dv5224nr w którym jest 1Gb ram ( w dwóch kościach po 512mb).Ja kupiłem sobie 2 kości po 1Gb w kazdej Kingston’a , własciwości maja te same - 333 , 2.5 v itp i pisze we własciwościach komp. ,ze moge rozbudowac max do 2 GB . Po wymianie kosci win wykrywa mi 2Gb Ramu czyli prawidłowo , ale po minucie lub kilku minutach wyskakuje mi okienko ,ze win. został odzyskany z powaznego błedu a chwile póżniej wyskakuje mi niebieska plansza( DOSowska ) i komputer sie restartuje:( Sprawdzałem w BIOSie i tam tez te ramy są ) Czyli niby wszystko jest Ok a jednak po zalogowaniu sie win XP wyskakuje jakis problem i cos sie dzieje skoro mi restaruje system.

moze dzieje sie tak dlatego ze pamieci do tego modelu musza byc dedykowane, a moze wystarczy aktualizowac bios

Prawdopodobnie pamięci, tak, jak napisał przedmówca muszą być dedykowane.

Możliwe jest również, że są uszkodzone.

Dlaczego?

Ładunki elektrostatyczne albo nie wyjąłeś baterii z lapotopa na czas wymiany pamięci.

co to znaczy ,ze pamieci muszą być dedykowane ?? jak zauktalizować biosa?? , a co do baterii to nie wyciagalem jej podczas wymiany ramów:( i to tez może byc przyczyna- mogłem je uszkodzić przez to??

Mogłeś je uszkodzić.

Jak zaktualizować BIOS dowiesz się na stronie producenta Twojego laptopa.

W przypadku większości markowych laptopów pamięci powinny być dedykowane.


Stawiam przyczyny w następującej kolejności:

1. Uszkodziłeś pamięci

2. Powinny być dedykowane

3. Stary BIOS - choć wątpię.

A ja przed tą Twoją 1. wstawiłbym uszkodzenie fabryczne i słałbym czym prędzej na gwarancję.

skoro uszkodzilem pamiec do dlaczego komputer mi przez pare minut chodzi i wykrywa mi te ramy i w biosie i w win. , jak by były popsute to chyba wogóle by nic nie działało

Żeby w ogóle nie działały, to trzeb by je spalić w piecu.

Uszkodzenie tego typu polega na uszkodzeniu niektórych komórek pamięci przez przepięcie.

Pamięc zaczyna pracować wówczas niestabilnie.

czyli co mam kupić nowe ramy czy jak?? nie ma innego wyjscia ,żeby to sprawdzić??

Nie musisz się sprzedawcy przyznawać, jak je instalowałeś i zareklamować.

tak tylko kupilem je online:(

To masz większe prawa, niż, gdybyś kupił w sklepie, w którym byłeś osobiście.

Przy umowie zawartej na odległość masz prawo do jej odstąpienia w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.

NIe zgodzę się, że Kingston to wielki s…

Tym nie mniej w tym roku zaobserwowałem ogromy spadek jakości produktów tej firmy.

Chyba celem oszczędności ostatnie testy jakości firma postanowiła przenieść na urzytkowników.

Faktycznie - pytałem sie u informatyków i przyczyna jest w tym ,ze ramy sa niededykowane - czyli nie sa pod konkretną firme - w moim przypadku pod HP , dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: Ja musze odesłac te ramy i kupić nowe - dedykowane , pozdro:)