Problemy podczas grania - zawiechy grafiki i restarty

Mam od jakiegoś czasu problem.

Podczas grania w cokolwiek zadrza się nieraz, że grafika “zawiesi się” razem z glosem i albo komp sam się zresetuje, albo trzeba ręcznie go zresetować.

Wygląda to mniej więcej tak:

ap1040012su2.th.jpg

ap1040011rs1.th.jpg

Wcześniej toważyszyły temu bluescreeny, ale ten problem udało się rozwiązać

Bardzo proszę o pomoc z tym problemem.

  1. Info o kompie, co on ma

  2. Może to być problem z zailaczem, zainstaluj Everset Ultimate i podaj co pisze w sekcji Czujniki

{ciach}

  1. Core 2 Duo E6750 2,66ghz, 4x 1gb Kingston, 500gb Samsung, GeForce 8800GT 1GB, Asus P5K, zasilacz chyba ModeCom Feel jakiś

  2. http://wklej.org/id/40218/

podaj jeszcze system operacyjny i moc [w] zasilacza, bo czujniki wyglądają dobrze, przynajmniej jak dla mnie, a w między czasie popraw “styki” -czyli wszystkie kable łączeniowe monitora (włącznie z tym od sieci), dociśnij kartę graficzną jak nie jest na gwarancji komp cały.

uaktualnij sterownik od karty graficznej, drugie ryzykowniejsze to uaktualnienie sterowników płyty głównej :smiley:

ale to może być równie dobrze wina za dobrego sprzętu na stare gry i miejmy nadzieje ze to tylko problem softu :wink:

Modecom Feel i wszystko jasne. Wymień go na jakiegoś Chiefteca, Amacroxa albo Tagana, najlepiej 500W.

Windows XP SP2, zasilacz ModeCom Feel 400ATX, także chyba ma 400W

Sterowniki do karty graficznej jakiś czas temu uaktalniałem i nic to nie dało.

Co do wymiany zasilacza, teraz nie mam kasy na wymiane, pozatym nie wiadomo, czy to przez niego.

trochę racji masz z kasa :expressionless: spróbuj jeszcze uaktualnić XP do SP3 albo szukać sterowników do płyty głównej… jak to nie pomorze to lipa :expressionless: nowy zasilacz :expressionless:

Czyli to pewne, że powodem są wymienione post wyżej rzeczy (któraś z nich)?

Ja mam ModeCom Feel 500 i już tutaj koledzy po fachu na forum poinformowali mnie że jest beznadziejny więc stanowczo go wymień, zwłaszcza że twoj komputer jest dość dobry, bo w moim przypadku to tam specialnie nie przeszkadza :wink:

pozdrawiam

Taki efekt może być powodem:

  1. błędów w directx - za nowa np 9 a gra chodzi na 8 bywa albo odwrotnie

  2. błędy sterownika od karty graficznej…nie właściwy sterownik,nie aktualny sterownik, nie wydajny sterownik…

  3. błędy w sprzęcie: przegrzana procesora graficznego, skoki napięcia spadki natężenia, zaśniedziałe styki

–nie dociśnięty kabel od monitora, nie kompatybilny monitor z kartą, zaniki sygnału, błędy dekodowania dynamicznego sygnału.

– przepięcia w sieci, nie właściwe lub stare sterowniki płyty głównej albo karty dźwiękowej, brak bibliotek *.dll

–inne zakłócenia, wewnątrz i zewnątrz komputera–>problemy z kondensatorami, cewkami, zimnymi lutami

Ale spróbuj aktualizacji sterowników i zmiany rozdzielczości w grze :wink: na początek

Co do aktualizacji sterowników grafy, to jak mam to dokładnie zrobić (zaktualizować)?

:o … sorry

Szukasz strony producenta nVidia potem już pójdzie łatwo :wink: wystarczy tylko powoli i spokojnie poklikać i czytać aż znajdziesz GeForce 8800GT może w www.google.com

mi zajęło to 30 s. :wink:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

http://www.nvidia.pl/object/winxp_181.22_whql_pl.html

Gdzie stery znaleźć to ja wiem, chodziło mi o to, co mam dokładnie zrobić po ich ściągnięciu? Czy odinstalować najpierw te stare i zainstalować nowe, czy jak??

Najlepiej :

Odinstalowanie starych, restart kompa a po tym instalacja nowych.

Perfekcyjnie :

Odinstalowanie starych, ściągasz i instalujesz Driver Cleaner, włączasz - wybierasz Nvidia i naciskasz “clean”.

Restart kompa.

Instalacja nowych sterów.

Stawiam na sterowniki lub zasilacz.