Problemy podczas uruchamiania się komputera

Witam, od kilku tygodni mam mały problem z moim komputerem, po kliknięciu przycisku zasilania, komputer zaczyna pracować. Lecz przez kilka chwil, (około minuty) na monitorze widać czarny ekran, po pewnym okresie wyświetla się logo MSI (płyta główna), i po tym wszystkim komputer pracuje prawidłowo. Obawiam się o to, komputer jest nowy, używam go od pół roku, nie jest też nafaszerowany losowymi podzespołami, wszystkie części są dobrze dobrane.

Zresetuj Bios, zobacz czy będzie zmiana, albo najpierw wypróbuj tryb awaryjny.

Odłączasz komputer od prądu? Swego czasu gdy miałem płytę Asus P8z68-V w poprzednim PC również dość długo startowała nie wyświetlając obrazu, ale tylko gdy zasilanie było odłączone. Na wcześniejszej P8P67 Deluxe nie było tego problemu.

Zaobserwuj też czy nie świeci się kontrolka HDD w momencie gdy jest czarny ekran.

Ja bym sprawdził w Biosie w sekcji BIOS Features opcję PCI ROM Priority i z opcji EFI Compatible przestawił na Legacy ROM. Miałem tak na GA-B75M-D3V i GTX 660.

 

Komputer jest odłączany od prądu tylko i wyłącznie podczas burz. Przy uruchamianiu i “wczytywaniu” dioda przy stacji dysków DVD pomruguje.