Problemy problem :(

Witam mam pare problemów z XP które mnie powioli zaczynaja dobijać i nie wiem co zrobić oto problemu które mam od 2 do 4 razy w jednym dniu

  1. Wszystko zniak na moment i w trayu nie ma zadnej ikony

  2. gdy zaczynam coś pobierać byle jakim programem do pobierania komputer sie resetuje

  3. Internet explorer przy przegladaniu stron nagle informujeo błedze i wszystkie strony zamyka.

  4. Czasem gdy otwieram dyski C i D lub E to mi sie zawieszają

  5. gram sobie i nagle gra się minimalizuje i zamyka

Prosze o pomoc bo to jest taki w nerwiajace ze czasem to normalnia mam ochote komputer za okno wyrzucić :sciana:

Adidadi może to głupia porada bo mniemam ,że masz jakiegoś antywirusa? Ale radzę Ci przeskanować kompa jakimś innym bo każdy z nich ma inną bazę wirusów , a coś mi się wydaje, że to jakiś wirus !!POZDRAWIAM! !!

Skanowałem

Nortonem 2004

MKS 2004 demo

i skanerem On-line

i to samo to było pierwsze co zrobieł jak zaczeło mi sie to dziać

Adidadi do niezłego stanu doprowadziłeś system :slight_smile: Najlepszym rozwiązaniem będzie reinstalka systemu, bo wątpie że doprowadzisz ten system do dobrego stanu :slight_smile:

Adidadi może sprubój jeszcze przeskanować Pandą online to niezły skaner mnie wykrył wirusa którego nie widział inne skanery i antywiry.A może jeszcze Avast?? POZDRAWIAM! !!

od 15 Kwietnia 2003 jade już na tym systemie a nie znam sie za bradzo na instalowaniu systemu żeby nic nie skopac

A jak bym przeinstalował system to bym stracił programy :?: :?:

Wydaje mi się, że nie ma sensu skanowania systemy każdy dostępnym antywirusem.

Ja już bym proponował wyczyścić rejestr. Odinstalować zbędne rzeczy. Wywalić niepotrzebne aplikacje z autostartu. Aktualizacja systemu.

Update:

Adidadi zależy jakie programy i czy na tej samej partycji co system. Był zakładany taki temat czy po reinstalce będą działać normalnie programy.

A nie lepiej jest wejść w przywracanie systemu i cofnąć system o kilka dni w tył wtedy jak dobrze działał :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Jeśli nie zabardzo umiesz reinstalwoać windowsa poproś o to jakiegoś kolege lub zanieś kompa do serwisu :D/

Programy sa na Partycji C tam gdzie system a pare gier na D

Pysiu ja z tymi problemami walcze już z 2 miesiace

Jak są na partycji C: to je stracisz po reinstalce. A instalowanie Windows’a nie jest trudne, więc życze powodzenia. Wkładasz płytkę i postępujesz zgodnie z instrukcjami. :lol:

Adidadi ,nie stracisz programów jeżeli nie sformatujesz dysku.Jeżeli przyczyna twoich kłopotów jest system,to warto to sprawdzić.Aby uruchomić sprawdzenie i poprawienie plików systemowych XP wrzuć krążek z os’em do napędu ,potem-start-uruchom-wpisz sfc/scannow -enter.Cała procedura trochę potrwa.Możesz zrobić też tzw.nakładkę na system.Wrzucasz płytkę do napędu i klikasz zainstaluj XP.

Być może przyczyna leży po stronie sprzętowej:

-zasilacz[może za małej mocy]

-pamięć[jeżeli na kilku kościach,może jedna z nich szwankuje]

-przegrzewanie się kompa[sprawdż jakimś progsem typu AIDA temperaturę płyty głównej i procka,powinno być 30-50 stopni

-przyczyną mogą być zabawy w overlocking[przetaktowanie procka,grafy]

Pozdrawiam

Ja miałam podobne problemy i pomogła tylko reinstalacja niestety :slight_smile: Tak a propos Pandy i skanera on-line, w ub. tygodniu kiedy pobierałam składniki (aktualizacje bazy) nagle dostałam komunikat od MKS ze pobieram właśnie groźnego wirusa trojan coś tam. Ja już dałam sobie spokój ze skanowanie z Pandy :slight_smile:

Nigdy nie należy jednocześnie uruchamiać

dwóch programow antywirusowych - może

to prowadzić do nieoczekiwanych

rezultatów - zapewne tak było w tym wypadku.

Przede wszystkim, żaden antywirus nie poradzi sobie, jeżeli wirus od dluższego czasu jest na twardym. Jedynym wyjściem byłoby przeskanowanie systemy w trybie Dosa, co jest trudne w przypadku XP.

Najlepszym rozwiązaniem jest format całego dysku, nie tylko systemowego, a najlepiej usunąć partycje i zrobić je na nowo. To tylko gwarantuje Ci usunięcie ewentualnego wirusa.

Jezeli nie chcesz tracić danych, to możesz przeinstalować system w trybie naprawy, ale to nie gwarantuje usunięcia ewentualnego wirusa.

Jeszcze jedną przyczyną może być jakiś zainstalowany program, który nie jest wirusem, ale pieprzy systrem. Ale po takim czasie, to wątpię, że dojdziesz to niego.